Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gábor Dénes Egyetem milyen...

Gábor Dénes Egyetem milyen iskola? Sokkal rosszabb mint ELTE vagy BME?

Figyelt kérdés
Gábor Dénes Egyetem milyen iskola? Sokkal rosszabb mint ELTE vagy BME?
2023. júl. 27. 23:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A GDE-n szerzett diploma a visszajelzések alapján hosszú távon is kiemelkedő szakmai előmenetelt, magas fizetést és biztos elhelyezkedést jelent a hallgatóink számára
2023. júl. 28. 00:14
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Még soha senki nem látott olyan szoftvermérnököt, aki elvègezte volna mind az elte/bme és a gde azonos szakjait, így nehéz az egzakt összehasonlítás. Ezért csak a munkaerőpiaci kilátásokat mondom.


Bármilyen diplomával lehetsz programozó, anglisztikával is. Legrosszabb esetben beiratkozol valami bootcampre, szerzel néhány Microsoft certifikációt, és már jelentkezhetsz is. Egy tucat ilyen programozót ismerek filozófia, teológia, politológia és egyéb irreleváns diplomával.


Na ehhez képest a GDE szakirányú diplomát ad, tehát még jobb is. Teljesen mindegy, hogy milyen az oktatás színvonala, valamilyen eligazítást csak ad, amit meg nem ad, arra meg ott a coursera / udemy / youtube szentháromság.


Természetesen ha a sima munkavállalásnál magasabb babérokra törsz, például PhD-zni szeretnél, vagy szeretnél a szakmád kiválósága lenni, akkor menj elte proginfóra vagy elte matekra, és onnan pattanj meg valamilyen jobb nyugati egyetemre erasmussal egy évre és utána külföldi mesterszakra egy top egyetemre.

2023. júl. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem ismerem a GDE-t, de ELTE-s voltam és szerintme az borzalmas volt. Annál rosszabb nem hiszem, hogy lehet bármi is.
2023. júl. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Nézőpont kérdése. Én azért mentem a Gábor Dénesre, hogy a meglévő mellé szerezzek egy diplomát informatikából is munka mellett.


Ami megdöbbentő volt elsőre, hogy van olyan felsőoktatási intézmény, ahol a hallgatót már nyílt napon kollégának nevezik, barátságosak az oktatók, emberszámba vesznek. Én élveztem szinte minden pillanatát, amit ott töltöttem.


Nem tudom megmondani, hogy milyen a színvonal, mert nincs összehasonlítási alapom ezen a területen. De az biztos, hogy az alapokat megkaptam.


Gazdaságinformatikus szakon végeztem. Az évek alatt dolgoztam együtt sok kollégával, főleg a Corvinusról, és biztosan kijelenthetem, hogy hátrányban sosem voltam a munkahelyen. Viszont az informatika alapvetően az a terület, ami annyira változik, hogy úgyis folyamatosan képezned kell magad. Amit egy egyetem adni tud ehhez, azok az alapok, az attitűd. Ha utóbbit nem sajátítja el az ember, akkor egyik diploma sem ér semmit.

2023. júl. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Nos, a GDE nem releváns felsőoktatási intézmény. Arra jó, hogy van egy papírod... Ha olyan munkahelyre mész, ahol csak a papír a lényeg, nem a tudás, ott ok, de ahol bármiféle piacképes tudást követelnek, ott bizony a GDE-s módusz hallgató kipottyan...
2023. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem a nevesebb egyetemek közé tartozik. Magyarországon az egyetemek között, ha van is némi színvonalbeli különbség közel sem akkora, mint amekkorát sokan tulajdonítanak neki. Sokan azt hiszek, ha nevesebb egyetemen végeznek az maga a megváltás...

Azt kell mondjam, hogy ez önmagában egyenesen arányosan viszonyítva nem állja meg a helyét... lehet, hogy valamennyire valahol számít, hogy hol végeztél, de közel sincs annyi jelentősége, amennyit sokan tulajdonítanak neki.

Az egyetem csak egy része dolgoknak, rajtad is rengeteg múlik: szorgalom, kitartás, szakmai iránti érdeklődés, tanulási és gyakorlatban való képzési hajlam, tapasztalat, önfejlesztés stb.

Mi váltunk már meg BGE, Corvinus, BME végzett alkalmazottól, mert szakmailag és emberileg is kevésnek bizonyult, mert nem volt hajlandó a gyakorlati tanulásra, illetve se szorgalom, se affinitás. Tartottunk meg olyan embert aki kevésbé neves helyen, vagy csak OKJ végzett, de láttuk benne az affinitás, a szorgalmát, az akarást... Sőt volt arra is példa hogy valakinek fizette a cég a tandíjat.

Elsősorban nem az egyetem jó vagy rossz, hanem az számít hogy maga az ember mennyit ér szakmailag, a gyakorlatban, aki szerezte a diplomát... Te érhetsz sokat nem kizárólag a diploma.

2023. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem számít hogy milyen egyemeten szerzed a diplomát, az számít, hogy milyen karriert tudsz vele építeni.
2023. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 7!

Az pedig első lépésben nagyban múlik azon is, milyen egyetemen végeztél, milyen szintű oktatásban részesültél, ugyanis az egyes oktatási intézményben nem egyeznek meg a tananyagok (azok mélysége), csak részben.

2023. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

"Egyetem milyen iskola?"

Az egyetem egyetem, az iskola meg iskola. Egyetemre az megy (felnőtt emberként!), aki tanulni akar, iskolába meg az, aki (többnyire gyerekként) azt akarja, hogy tanítsák.

2023. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
A 6.-ra hallgass!
2023. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!