Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar oktatás miért rosszab...

A magyar oktatás miért rosszabb ,mint a finn ?

Figyelt kérdés
Vagy igazából miben másabb , mint a magyar ? Van egy rokonom aki szerint ez marhaság mivel a magyar oktatás a világ legjobbja főleg a mérnöki és az orvosi simán vetekszik a BME az MIT-vel. De gondolom itt középsuli szinten szokták mondani ezt a finn dolgot. Tehát miben más a finn rendszer, mint a magyar

2020. aug. 30. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

nem rosszabb,hanem másabb (kinek jobb,kinek rosszabb,nekem rosszabb).

szerintem ez a finn oktatás is csak a másik véglet,amit én nem látok jónak.

Tehát átestek a ló túloldalára.

De itthon is kéne egy kis reform

2020. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Az orvosi oktatás elég jó. A magyar orvosok nagyon jók csak nem itthon :D, mert a kormány semmit se támogat. Viszont a BME nagyon messze van az MIT-hez képest, sőt a BME itthon elég gáz. Nem gyakorlatias az oktatás. Egy vidéki Egyetem mérnöki képzése is sokkal jobb.
2020. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pedig a rokonom szerint pont azért jó a BME ,mert elméleti mivel egy mérnöknek elég,ha beleverik a matematikát meg a fizika alapjait és a szakmai tárgyakat és kész
2020. aug. 30. 18:25
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
És kész? Aztán kikerül a munka világába és semmit se fog tudni. Ráadásul az elméleti rész is olyan, főleg egy informatikai világban, hogy amit az első félévbe megtanultál az már 1 évvel később irreleváns. A tananyag sajnos nem követi a technológiai fejlődést kellőképpen.
2020. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerinte az az egyetemek dolga , hogy megtanuljanak a mérnökök számolni pl Integrál számítás vagy deriválás meg boole algebra,differenciálegyenlet stb és ha ezek mennek akkor minden menni fog a munka helyen mert a mérnök gyorsan belejön ha egy kicsit átképzi magát és erre képes, mert az alapok a fejében vannak
2020. aug. 30. 18:49
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ahhoz nem kell egyetem, hogy integtrálni és derviálni tanulj. Amúgy ez egy féléves kurzusba benne van. Analízisnak hívják. :). De amúgy maga az integrálás és deriválás annyira egyszerű, hogy 1 nap alatt bárki elsajátítja. Szóval ismerőseid rossz példákat hoznak ...
2020. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Magyar oktatás: szűkebb tantárgyspektrum, nagyobb mélység

(célja, hogy néhány tudományterületen mélyreható tudásod legyen, feláldozva ezzel a világ sokszínűségének megismerését)


Skandináv, finn oktatás: szélesebb tantárgyspektrum, kisebb mélység

(célja, hogy megismerd a világ sokszínűségét, feláldozva ezzel a mélyreható tudást néhány tudományterületen)

2020. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

A BME-t meg úgy bármilyen magyar egyetemet egy lapon említeni az MTI-vel nagyon nagy falat és bűn.


Ajánlom ismerősödnek hogy gondolja át a dolgokat.

2020. aug. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

"Magyar oktatás: szűkebb tantárgyspektrum, nagyobb mélység"


Ez általánosságban pont fordítva van. A magyar oktatásban általában atomjaira van bontva minden témakör és van vagy 20 rövidke tantárgyad egy féléven át.

Míg nyugaton van 3 module-od félévenként, 4 óra hossza/module/hét. Kevesebb terület, de abban jobban elmélyedsz. Míg itthon mindenből is tanulsz egy kevéskét..

2020. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Az oktatás nem csak az egyetem felől nézve fontos. Az alapszintű és középszintű oktatás készít fel az életre. Fontos a jó szakmunkásképzés is.

A finneknél nagyobb a szabadsága a tanulónak és a tanárnak is, hogy mire helyezzék a hangsúlyt.

Ha összhangban van az elvégzendő tananyag a tanuló érdeklődésével, az eredményesebb lehet.

2020. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!