Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vettek fel az első...

Miért vettek fel az első megjelölt helyemre, ahova van pontom, de érettségi követelményem nincs?

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs meg a követelmény, pontot sem számolnak. Benéztél valamit.
2023. júl. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szak?
2023. júl. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami félreértelmezés van, mert pontokat az érettségi követelményeknek megfelelően számolnak. Ha az nem teljesül, nincs pont és érvénytelen a jelentkezés.
2023. júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok de ezt hogy lehet benézni? Már Coospace-en is ott az alapszak amire már nem is szeretnék menni, és nincs is hozzá érettségim. Hívtam a 1818-at, semmiben nem tudtak segíteni.
2023. júl. 30. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segítene, ha leírnád melyik szakról van szó melyik egyetemen és mellé leírnád az ÖSSZES érettségid (nem kell eredmény, csak hogy van belőle sikeres vizsgád), a nyelvvizsgáid, OKJ-s végzettségeid.
2023. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Üzemmérnök-informatikus Bprof (Szeged).

Érettségik: 4 kötelező és biológia közép az ötödik.

Nyelvvizsgák: horvát C1 és angol C1.

Diploma: anglisztika BA.

2023. júl. 30. 14:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehetséges, hogy oklevél alapján számították a pontjaidat?

Mert akkor nem kell az érettségi követelményeknek megfelelni.

2023. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na szuper. Ilyen is van?
2023. júl. 30. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az intézmény beszámíthatja a diplomádat az érettségi jegyeid helyett és ilyenkor a tavalyi rendszer szerint sem kellett pl emelt érettségit tenni.


Az hogy milyen diplomát számít be az egyetem egy adott szara az tőlük függ, szinte biztos vagyok hogy van valahol erről dokumentáció

2023. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, mert 2022-ben ezt a szakot akartam nagyon, de kihagytam egy évet mert gondoltam érettségiznem kell. Nem tudtam erről a titokról. Ez a kiváltás olyan helyen is működik, ahol gyakorlati vizsga van vajon (művészetközvetítési területen)?
2023. aug. 2. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!