Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Nyíregyház...

Mi a véleményetek a Nyíregyházi Egyetemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most szeretnék pótfelvételizni (nem jelentkeztem év közben, de most meggondoltam magam), és a Nyíregyházi Egyetemre jelentkeznék.

Arra lennék kiváncsi, hogy milyen a csecsemő-és kisgyermeknevelői szak ott?

Milyen a kollégium? A házirendet olvasva, tényleg olyan szigorúan veszik a vendégfogadást is? Az albérlet árak milyen arányban vannak? Sajnos nem engedhetek meg magamnak egy drágább albérletet..

Sok munkalehetőség van a városban?


Egyelőre ennyi kérdésem lenne, de előre is köszönöm a választ :)



2023. júl. 30. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

"Arra lennék kiváncsi, hogy milyen a csecsemő-és kisgyermeknevelői szak ott?"


Sztem ennek a szaknak eleve semmi értelme, sose értettem miért van 3 éves alapszak csak azért, hogy valaki 0-3 éves gyerekre vigyázzon egy bölcsődében xD. Ezt egy sima okj-val ki lehet fixálni szerintem.

2023. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Legjobb az összes közül, kis kedvcsináló: [link]
2023. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
2. Nagyon jó! Köszi!!
2023. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Jót nevettem rajta. Köszönöm, picit jobb lett a kedvem tőle.
2023. júl. 30. 14:30
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Őszintén? Debrecenben lakok és Nyíregyre jelentkeztem tanulni egy olyan szakra, ami amúgy itt is lenne. Nem véletlenül, az előző diplomámat is itt szereztem. A legjobb benne, hogy normálisabban elvégezhető, nem jellemző a tanárok részéről a szívatás. Debrecenbe járó ismerőseim pont erről panaszkodtak, hogy sok az értelmetlen követelmény meg a szívatásból buktatás stb... Volt olyan, aki hasonlók miatt jött át és itt simán elvégezte. A diploma meg ugyanaz, tanítói, tanári, kisgyermeknevelő és hasonló szakokon meg a fenét se érdekli, hogy melyik egyetemen szerezted meg. Levelezőre jártam/járok, szóval a kolit és munkalehetőségeket sajnos nem tudom.
2023. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

"A legjobb benne, hogy normálisabban elvégezhető, nem jellemző a tanárok részéről a szívatás"


Ezeken a semmit sem érő kamudiolomás büfészakokon lehet mindegy hol végzed, egyébként meg a nyíregyit egy lapon sem említhetnéd a debrecenivel. Az egyik rendszeresen a top 5-ben szereplő egyetem, a másikat meg caak egyetemnek nevezik, de szinte sehol sincs a rangsorban még hazai szinten sem, a top 10-en messze kívül.

2023. júl. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

#6, és??? A kérdező kisgyermekgondozó szakot akar elvégezni. Na ott pont mindegy, hogy hol szerzi a diplomáját, ahogy írtam is. (#5. válasz) Bocs, de mi a francért érdekeljen valakit a rangsor, ha igazából esetében semmi jelentősége, sőt igazából csak rosszabbul jár vele. Követelhetnek többet, de a valóság az, hogy ugyanolyan kisgyermekgondozó/tanító/tanár leszel mint az, aki az ELTE-n végzett és sem az elhelyezkedési lehetőségeid nem lesznek jobbak, sem a fizetésed nem lesz több. Tehát ezeknél a szakoknál sokkal logikusabb választás az az egyetem, amit könnyebb elvégezni.

Ha olyan szakot szeretnél, amivel a versenyszférában kell elhelyezkedni, akkor kell a jó egyetem, ezeknél a szakoknál csak feleslegesen kicseszel magaddal, ha ilyet választasz.

2023. júl. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Végül is gagyogni egy egyévesnek, meg pellust cserélni valóban jó az az okj... khhhm diploma, amit az ad xD
2023. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8 Nem csak pelus cserélésből és gagyogásból áll ez a hivatás/szakma (ki hogy nevezi) én úgy gondolom. Azért nem véletlenül tanítanak ezen a szakon is kőkemény anatómiát pl, ami nagyon sok hallgatónál buktató. Pelust cserélni azt szerintem bárki tud. Nem arra voltam kiváncsi, hogy Te hogyan ócsárolod a szakot, hanem az egyetem adta lehetőségeire voltam/vagyok kíváncsi. Ebben kértem segítséget.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, akár pozitív, akár negatív is az! Azért még kíváncsi lennék tapasztalatokra :)

2023. júl. 31. 22:10
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

"kőkemény anatómiát"


Valahol most felsírt egy orvoshallgató a nevetéstől erre 🤣🤣🤣

2023. aug. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!