Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügyet tanulni hol van a...

Pénzügyet tanulni hol van a legtöbb értelme? Erős diplomát ad? Nappali vagy levelező?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemen tanulok 3 éve, de csak szenvedek. Nem érdekelnek a tárgyak, és azt érzem, ez nem én vagyok.


Gondolkozom nagyon rajta, hogy beiratkoznék pénzügy-számvitelre, nagyon érdekelnek ezek a témák, szerintem könyvelőként is szívesen dolgoznék.


Pénzügyi diplomával milyen munkaköröket lehet betölteni és mennyire gyorsan lehet lépkedni a ranglétrán, mekkora fizetésért?


Illetve a nappali/levelező között tananyagban mi a különbség? A nappalisok azt tanulják 5 napon keresztül, amit a levelezősök péntek/szombat?

Itt is vannak gyakorlatok a nappalis képzésen, ami jelenlétis, vagy csak előadások vannak?

Mennyire nehéz elvégezni a szakot?


Nagyon örülnék, ha valaki mesélne róla, előre is köszönöm!!


2023. júl. 31. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az mit takar, hogy az orvosin szenvedsz? Csuszol is vagy csak nehezen megy? Ha van teljesitett 3 eved, nem biztos, hogy valtanek mar. Semmilyen terulet nem erdekel?

Ha konyvelnel, akkor nem kell hozza diploma. Egy merlegkepes is megteszi.

Vannak gyakorlatok es eloadasok is nappalin. Van gazdasagi matek, statisztika, amik szorotargyak. De mellette sok a szamolos targy, szoval nem art ha nem sirod el magad, ha szamokkal kell dolgozni. A gyakorlatokon is altalaban feladatmegoldasok vannak. Sokan amikor bekerulnek masra szamitanak, a kezdet nem tul izgalmas. Az elejen altalanosabb targyak vannak pl. mikro-makrookonomia, vallalatgazdasagtan, informatika, matek, bevezetes szamvitelbe/penzugyekbe. Aztan ahogy megy elore a kepzes ugy lesznek specifikusabb szakmai targyak.

Neheznek nem mondanam, hogyha valaki folyamatosan tanul, es nem hagy mindent a vizsgaidoszakra. De itt egyebkent is erdemes a legtobb targybol haladni hetrol hetre mert nagy az egymasraepules, meg az atfedes is.

Nagy altalanossagban irtam, mert intezmenyt nem irtal.

2023. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!