Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy mindennapos testnevelés szűnjön meg az iskolákban és helyette a pénteki tanítási napon kizárólag sporttevékenységeket végezzenek a diákok?

Figyelt kérdés

Így lényegében 4 napos lenne a tanítási hét, az ötödik napon csak a testmozgásé, sporté lenne.

Ezt a pénteki sportnapot nem az eddig megszokott elavult testnevelés órák tennék ki egy ócska tornateremben, hanem valódi sporttevékenységek, amik közül választhatnának a diákok. Lehetne atlétikától kezdve úszáson, labdarúgáson, kosárlabdázáson keresztül mindent végezni az iskola területén kívül és ezek igazolt tanórák lennének.

Csak azt kéne megszerveznie a Klebelsberg Központnak, hogy milyen sportlétesítményekben tudják fogadni a diákokat péntekenként.



2023. aug. 1. 21:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
33 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mindennapos testnevelés azért lett bevezetve, hogy a diákok minél több napon mozogjanak. Ha minden héten kötelező jelleggel lenne 1 nap, ahol huzamosabb ideig testmozognak, az hosszú távon többet ártana, mint használna.

Ez ugyanaz, minthogy egy dolgot könnyebben meg tudsz tanulni, hogyha sokszor keveset foglalkozol vele, mintha heti egy nap csak arra fókuszálnál.


Ettől függetlenül a mindennapos tesit hülyeségnek tartom.

2023. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Nekem tetszik az ötlet. Alapból nem az iskola felelőssége kéne, hogy legyen, hogy a diákok sportolnak-e. Az egy napos tömbösített mozgást szerintem könnyebben kibírná az is, aki nem szeret sportolni.
2023. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet vele, a heti 5 tesivel se hát még tömbösítve. Én szeretek pl úszni de nem tudnám az egész tanítási napot ezzel tölteni, szerintem rosszabb ha akkor órákig mozgásra van kényszerítve egy diák. Az oké hogy a hagyományos tesi helyett legyen nagyobb választék, de szerintem heti 2-3*45 perc bőven elég lenne.

Másfelől kapacitás se lenne arra hogy a város összes iskolája egy napon menjen úszni/focizni/kézizni.


Azzal se értek teljesen egyet hogy az iskola felelőssége hogy a gyerek mozogjon. Ha már egész nap ül persze legyen heti 2-3 alkalom amikor mozog is kötelezően, de azért ez a szülő felelőssége is kellene hogy legyen.


Katasztrófa mennyire rossz az idegen nyelv oktatás, az infó sok helyen heti 1 óra és még csak nincs is végig minden évben, alap pénzügyi ismeretek hiányoznak, sportnap helyett szerintem ezekre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni nem még egy napot elvenni a tanítási időből.

2023. aug. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor már nyelv legyen nagyobb óraszámban.
2023. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maga az, hogy inkább a tornateremben való mindenféle értelmetlen feladat helyett egy adott sport legyen inkább a középpontban, az jó ötlet. Mármint oké, tudom, hogy nem minden tornateremben való feladat értelmetlen, de pl. szekrényugrás, távolugrás, meg ilyenek tényleg kellenek? Mármint, ezek miért hasznosak? Akkor már inkább egy adott sportra kéne fókuszálni, azt még rendesen lehet is élvezni. Nálunk voltak olyan tesiórák néha, ahol csak kosaraztunk, vagy csak röplabdáztunk. Na, azok jók voltak, azokat szerintem többségében mindenki szerette, csak nem voltak az olyan órák nagyon gyakoriak. Szóval ha a különböző feladatok helyett minden tesiórán egy adott sport lenne a középpontban, az remek lenne. VISZONT, a tömbösítés az szerintem sem jó ötlet. Mármint, ha az ember szeret is egy adott sportot, több órát folyamatosan eltölteni vele fárasztó, és szerintem nagyobb az esélye, hogy valaki megutálja az adott sportot, ha minden pénteken 5 órát rá van kényszerítve. Inkább az kéne a tömbösítés helyett, hogy elfelejtjük az ilyen mindenféle idegesítő feladatot, és minden tesiórán más sport lenne a középpontban. Szerintem nem feltétlen a mindennapos tesivel van baj, hanem az, hogy értelmetlen feladatokat csináltatnak a diáksággal.
2023. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mindennapos testnevelés bevezetése a kormány egyik nagy baromsága, amit a közoktatásban elkövettek. Egyrészt nincs elég tanár és sok esetben hely se, különösen a belvárosi iskolákban. Ebből adódóan szétnyújtják az órarendet, emellett valójában nem 5 tesi órájuk van egy héten, csak 3, viszont a rendszerben 5 jelenik meg. Emiatt viszont csökkentették néhány tárgy óraszámát (a legdrasztikusabban a természettudományokét), mert meg van az is adva, hogy egy diáknak hány órája lehet egy héten - ami egyébként elég magas szám.


Ez a tömbösítés ilyen formában nem működik, mert effektíve nem lenne se hely, se elég tanár azon a napon, illetve akkor a többi napon mit csinálnának a testneveléstanárok?


Egyébként egészen bizarr helyzet, hogy egy diáknak több tesije van, mint matekja, magyarja vagy törije... Értem én, hogy mi lenne a cél, de ez így nem működik.


Tanárként kifejezetten utálom, ha tesi után tartok órát egy osztálynak, mert egyrészt fixen késnek, másrészt fel lesznek pörögve, harmadrészt izzadtan kell ülniük az órákon.

2023. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!