Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit számít hogy melyik...

Mennyit számít hogy melyik egyetemen diplomázok le?

Figyelt kérdés

Ért titeket valamilyen megkülönböztetés attól mert x egyetemen szereztétek a diplomátok nem x? Kérdezte egyáltalán valaha valaki ? Én már egy ideje dolgozok egy multinál, mint asszisztens, de nem igazán vettem észre, hogy bárkit is érdekelne…


Budapesti egyetemek közül csak a METU, KJE jönne szóba másra sajnos nincs elég pontom, de ha ennyire számít melyik egyetem szerzek diplomát úgy gondoltam elvégzek egy Foszk képzést és azzal számítva a pontjaim már van esélyem jobb helyekre is. Jelenleg még a mérlegképes könyvelő OKJ-t csinálom így jövő szeptemberben jelentkeznék.


A felnőtt emberek véleménye érdekel akik már kikerültek a munka világába, nem a tejfölös szájú egyetemistáké…



2023. aug. 7. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Számít. Nyilván nem döntően befolyásolja a felvételt de számít. Nekem több állásinterjún is megkérdezték,hogy hol szereztem a diplomám. Mert az erősebb egyetem (vidéken pl a Szegedi, Debreceni) jobban mutat mint egy gyengébb. Illetve a munkáltató is úgy lehet vele,hogy aki egy jobb nevű egyetemen szerzett diplomát az többet tudhat.
2023. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A legelső munkahelyednél számit csak, onnantól a kutyát nem fog érdekelni. Az, hogy akkor mégis milyen mértékben számít, eléggé erősen szakfüggő.
2023. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

A METU teljesen jó. Szerezz valami jó gyakornoki helyet majd, és máris ott vagy, mintha a Corvinuson tanultál volna.


A kodó alibi egyetem, kerüld messziről. Nagyon rossz híre van.

2023. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Levelezőre tudok csak járni, mert dolgozok, úgy tudom gyakornoki állások csak a nappalisoknak van.
2023. aug. 7. 22:07
 5/8 DominikX ***** válasza:
89%

Ez sok mindentől függ. Pl. 5 éve a Corvinusra teljesen másképp néznek, mint most amikor televan korrupciós botránnyal.

Szerintem csak az első állásig fontos, hogy hol tanultál, utána már nem nézik.

2023. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nehéz leírnom, de tapasztalataim alapján abszolút nem számít ma már a rendszerben, hogy hol diplomáztál. Ami számít, az a referencia ill. a kapcsolat- főleg ha állami szférában dolgozol. Mindenhol bent ül valakinek a valakije akár főiskolai elégséges diplomával és akár nyugdíj után is, hiába mész 4,7-es medián átlaggal csúcsszupi egyetemről külföldi erasmus gyak félévekkel bárhova is, ha nem ismered azt akinél kulcsolni kell, akkor sokkal kisebb esélyed van jó helyre bekerülni, mintha pl. szakkollégiumokból összeszeded a ,,hasznos ismertségeket". Szóval a kulcs inkább a right connection, nem a skills- és erre egész társadalom épül. Ma a gazdasági/pénzügyi/marketing/menedzser szakok nagyon mennek (nyilván neolib kapitalizmus van, minden fel van tőkésítve, be van árazva), a turizmusban/kultúrális szakokon ill. fenntarható fejlődéssel összefüggő tudományterületeken csak akkor lehet érvényesülni, ha bevagy kötve a rendszerbe- mérnök/orvos/kutató nagyon kellene, de megbecsülés zero, a többi társadalmi/humán és egyéb értelmiségi szak meg le van ejtve- mehetnek ,,mosogatni", szoktak rájuk reflektálni a trágyadombról. Sajnos elképesztően sok okos, motivált, tehetséges fiatal és pályakezdő van akik egyszerűen évekre kényszerpályákra kerülnek, mert nettó haverokkal vannak feltöltve pozíciók. Nekem dolgozott kiváló kutató tanár és multikulti művész ismerősöm is olyan modellváltott egyetemeken, ahol a pártkáderek (,,üzletemberek/politikusok") azért szabadultak meg tőlük, mert ,,kellemetlenül illeszkedtek" volna a keretbe. Most erre őszintén,mi a fenét lehet mondani? Hogy ne vállalkozz arra, amire tehetséged van, mert nincs piaca Mo-n; vagy vállalkozz rá, de akkor készülj fel, hogy jól kell illeszkedni és nem a tehetséged alapján fognak releváns pozikba sortolni; vagy legyél bátor, hátha változnak majd a dolgok, esetleg menj ki külföldre.. hát kinek mit vesz be a gyomra- ez a valóság. Ha teheted, olyan szakot válassz, ami érdekel, könnyen vihető nemzetközi piacra és amelyből akár egyéni vállalkozóként is megélsz majd- hogy ne kelljen ilyen-olyan dealeket megkötnöd ahhoz, hogy megmutathasd milyen jó szakember is vagy (már ha, tényleg az leszel az adott területen- mert kevés valid feedback van minden olyan szektorban ahol beazonosíthatatlan végzettségű polihisztor uncsitesók teljesítménye a refkeret..). Ma már 3-4 egyetemet kivéve minden kuratóriumi, szóval nem számít, hol diplomázol. Egyes szakokon hemzsegnek a kritikus értelmiségi tanárok (nem mindenkit lehet feudálisan helyettesíteni), akik hatalmas hasznos tudással rendelkeznek és magas szakmai profizmussal tanítanak- s nincsenek külön kis előrehozott vizsgák a MOL részvényes csemetéknek-, máshol meg ennél könnyebben fel lehetett tölteni a keretet, mert eleve lazábbak voltak az intézményi trendek (főleg főiskolákból eszkábált (ál)egyetemek), így ott más számít és mást kapsz a pénzedért, mint egy xy egyetem xy szakán. Nyilván olyat meg sehol nem kapsz a nép egyszerű embereként, mint a Stipi és a magánsulik nemzetközi egyetem programjaiban..A kérdés tehát inkább az, milyen szak érdekelne- a Kodolányira sokan a kommunikáció ill.nemzetközi tanulmányok szakok miatt mentek ano (erősen párt beágyazottságú, ha ,,érdeklődő" vagy, könnyen meglehet találni az összekötőket); a METU eleve alapítványi art business fókuszú intézmény- mivel még relatíve fiatal képződmény, így a hasonló egyetemek sorában az uccsó helyeken kullog (ennél jobb a KREA vagy a Mod'art- ha a fizetős szakok beleférnek..főleg hogy utóbbi nemzetközi képzést is kínál, EU-s finanszírozás nélkül is..). Ha szeretnéd, hogy a diplomád értékes legyen (mondjuk számítasz rá, hogy esetleg majd 20 év múlva megkérdezik) akkor Tudományegyetemekre érdemes beíratkozni, vagy hát olyan intézményt kellene választani ami a világranglistán az első 200-ban benne van (ilyen meg nincs!)- ugyanakkor arra készülnöd kell, hogy az, hogy van egy diplomád, önmagában semmit nem jelent- ma már állandóan fizetős posztgradokat (rövid képzési programok) kell csinálni, mert változik a kereslet, és ha piacképes akar az ember maradni, iszonyú pénzért frissíteni kell a tudását és aztán újabb köröket kell róni az álláspiacon, hogy azt érdemben, viszonylag jó/jobb fizetésért el is tudja adni... Mindettől függetlenül nagyon sok szerencsét neked, szerintem rendkívül éretten és hasznos racionalizmussal szemléled és szervezed/tervezed a jövőt- remélem sok sikered lesz és megtalálod a helyed itt vagy akár máshol:)!
2023. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Egy trükk: át is jelentkezhetsz másik egyetemre, kreditátvitellel, ha átvesznek. Nem tudom pontosan hogy működik, nyilván 1-2 félév után megkeresed a jobbik hely tanszékvezetőjét, átvennének-e, és ha igen, akkor jöhet a remek papírmunka. Pár ilyet láttam már, szóval nem lehetetlen. Időpocsékolás lenne bármilyen szakképzést csinálni, ha így is lehet.

Milyen szakra mennél és melyik egyetemek jöhetnek még szóba?

2023. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%
Mivel okádják az egyetemek a diplomákat, már nem elég, hogy van valami papírod, a tapasztalat, valós eredmények sokkal fontosabbak. Egy cég nem szépen csengő papírokból él, hanem szakemberekből. Ja, és sokszor jobb szakemberek vannak diploma nélkül, mint diplomával. Csak rajtad múlik mennyit veszel ki az egyetemből és utána hogyan állsz a dolgokhoz. Ha szorgalmas vagy és tanulsz a munkahelyeden, jó szakember leszel, ha a papírból várod a sikert akkor még az a fajta lúzer leszel aki rinyál, hogy diplomával lehetetlen elhelyezkedni. Válassz.
dec. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!