Ez baj lehet jogon?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Pótfelvételin megjelöltem a jogász szakot, ahol reményeim szerint bent vagyok.. Viszont csak közép törim van, mert hiába voltam fakton, leadtam félévkor, és átmentem másikra..

Nagy baj lehet ez, hogy nekem nincs olyan töris előismeretem, mint annak, aki fakton volt? Nagy hátránnyal indulok? Remélem, nem.. mert ha tényleg olyan fontos lenne a töri, miért fogadnák el a közepet is? Vagyis ez az én teóriám.. lehet, hülyeség.



2023. aug. 9. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Hát előny nem lesz, az biztos. Fontosak a joghoz a részletesebb történelmi ismeretek.
2023. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Erre pedig szerintem kár alapozni, nyelveknél is szinte bármilyet elfogadnak, miközben a jognál később az angol lesz fontos. Mondjuk egy oroszt hiába fogadnak el, nem lesz nagy segítség a későbbiek során.
2023. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen mindegy, mert gyakorlatilag jog-,és alkotmánytörténeti szempontból újra kell tanulni mindent. Jogon ez a lényeg, nem az, hogy tudjál mesélni pl az ipari forradalomról.
2023. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

#3 igen, csak nem árt ha képben van, a jog alapja a történelem.

De egyébként ezen már felesleges izgulni kérdező, majd kiderül menet közben.

2023. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is nyelvből emelteztem és töriből közepeztem, ráadásul érettségi után 3 évig másik szakra jártam, utána kezdtem csak a jogot, úgyhogy a közepes történelem tudásom is erősen megkopott addigra. Semmi hátrányt nem szenvedtem, egyedül jogtörténeten és alkotmánytörténeten jelenthet előnyt az emelt érettségis múlt, de ott sem kell tudni pl a Csemegi Kódex három büntetőnovelláját, míg egyetemen viszont igen. Én is tartottam ettől amúgy anno, de sokkal nagyobb problémáid is lesznek ettől :'D (de amúgy szorgalommal simán hozható minden, ne aggódj, belejössz majd)
2023. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell semmilyen extra tudás hozzá, tipikus "leülsz és megtanulod"
2023. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Tapasztalatból mondom, hogy nem lesz semmi probléma ezzel. Én is csináltam egy pénzügy-számviteli diplomát, és utána jelentkeztem, szintén közép törivel, emelt angollal a jogra, bár levelezőre, de semmiféle hátrányom nem származott belőle.
2023. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Akik azt mondják, hogy kell a középsulis töri tudás, meg az emelt, mert anélkül nincsenek alapok, életükben nem jártak még jogi egyetem közelében. Kitörölheted a feneked az emelt törivel, amikor római jogon majd a Gaius altal megalkotott, és a iustinianusi institutiones révén áthagyományozódott institúciórendszert fogod tanulni vagy a pandektarendszert, és azt se tudod merre vagy arccal. Vagy amikor magyar alkotmánytörin a patrimoniàlis monarchia jellemzőivel indítasz majd, meg majd adminisztratív tutela, asszimetrikus bikameralizmus és stb. gyöngyszemekkel kínlasztanak xD. Ez már nem mese habbal, mint a közèpsuli. Az is hanyatt veri magát, aki 90% feletti emelt törivel ment xD
2023. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is levelezőin leszek:) Köszönöm a válaszokat! Lehet, átfutom előtte pár nappal a töri könyveim, de ha tényleg nem feltétlen szükséges az emelt töris ismeret, akkor nem szánok rá annyi energiát.
2023. aug. 9. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem többet érsz vele, ha inkább egyetemi jegyzeteket futsz át előre, ha tudsz szerezni felsőbb évesektől, vagy ha már elérhető. Még csak véletlenül sem azt fogod tanulni, amit középsuliban tanítanak, hiába pazarlod az időd, max fogsz találkozni Szent István meg Horthy Miklós nevével, de rohadtul nem az érdekli őket alkotmánytörin, hogy mit csináltak, miket vezettek be, hanem hogy alkotmányjogi szempontból mi jellemezte azt a rendszert, hogy működött az államszervezet stb. Ezt pedig pont nem tanulják ennyire szakszerűen középsuliban, meg, hogy a köztársasági elnököknek milyen jogállása volt a különböző rendszerekben.
2023. aug. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!