Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másnk is vannak problémái az...

Másnk is vannak problémái az MSc-re jelentkezéssel?

Figyelt kérdés

Kb 6-7 éve diplomáztam, azóta a szakmában vagyok. Most elvégezném az ehhez tartozó mesterképzést, vagy valami mást, aminek köze van a szakomhoz. Azonban akármit nézek, a felvételi az konkrétan a BSc-s záróvizsga anyaga.

Amit néztem az az alkalmazott matematika, ahova annyi a követelmény, hogy a BSc-s szakodon teljesítettél 50 kreditet matekból. Ami amúgy semmi, miközben a felvételi anyaga a teljes matematika BSc záróvizsga tételsora.


Másnak is vannak ilyen gondjai? Most azzal fogtok jönni, hogy miért megyek MSc-re, ha a felvételi sem akarok tanulni, de nem teljesen erről van szó, hanem inkább arról, hogy olyan szaknak kellene megtanulni olyan záróvizsga tételét, amihez nem kaptam meg az alapokat. És motivációm sem lenne rá, mert az MSc anyaga nem is épül rá. Ez így az én olvasatomban nettó sz0patás.


2023. aug. 10. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen gondom, mert külföldön végeztem a mesterszakomat és oda csak a jegyeket kellett beadni és az alapján felvettek. Neked sincs gondod, mert van egy fél éved felkészülni.
2023. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De, van gondom. Nincs tételkidolgozásom, és még ajánlott szakirodalmam sem, ami alapján ki kellene dolgozni. Nem tudom a sok definíció közül melyiket várják el, és nem is tudok kérdezni senkitől. Arról nem is beszélve, hogy jellemezően egy tétel leírása alulrészletezett, viszont hatalmas témaköröket felölelő kulcsszavakat írnak oda. Ami egy irreálisan nagy kidolgozást eredményezne, és valószínűleg pont azt hagynám ki, amire a legkíváncsibbak.

Arról nem is beszélve, hogy semmi motivációm nincs BSc-s tölteléktárgyak záróvizsgatételét tanulgatnom. Ja, azt mondtam már, hogy elvárják, hogy tudjam egy tárgycsoport záróvizsga tételét, viszont mivel nincs meg hozzá az alapképzettségem, ezért fel kell vennem a hozzá tartozó alapozó tárgyat MSc-n? Agyrém

2023. aug. 10. 15:39
 3/11 A kérdező kommentje:
És így versenyezzek azokkal, akik elvégezték a BSc-t, megtanulták a záróvizsgatételeket, majd rá egy hétre vizsgáznak ugyanabból. Magyarán közel 100%-ot kéne hozni.
2023. aug. 10. 15:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy normális mesterszakot külföldi távoktatásban. Például data analytics, data science, machine learning stb.
2023. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakkal szeretnél matek msc-re menni?
2023. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Programtervező informatikus.
2023. aug. 10. 16:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden egyetemi szaknal igy van, hogyha nem a hozza passzolo msc-re mesz az egy szivas, mert potolni kell. A kerdes, hogy megeri-e neked. Egyebkent ezt a kerdest a redditen probald feltenni, hatha lesz olyan, aki proginforol ment alk matra. Ott sok az IT-s
2023. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A matek MSc azoknak van elsősorban akik matek BSc-t végeztek, persze hogy úgy van megírva a felvételi hogy azokra kérdez rá, amik ők vesznek. Ha te másik szakról jössz át, akkor NEKED kell demonstrálni, hogy tudod annyira jól az anyagot mint aki matek BScn végzett és ezen az MScn a helyed. Ennyi erővel arról is panaszkodhatnál, hogy mondjuk pszichológia MScn minek kérnek pszichológia tudást, miért nem lehet bármilyen random tudással menni rá.
2023. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: Nem egészen. Nem az a legnagyobb problémám, hogy meg kell tanulni az anyagot, még ha nem is épül rá az MSc. Az a bajom, hogy el vagyok veszve a követelményekben, mert nem egzakt, nincs kitől kérdezni, nincs kidolgozás, stb stb.
2023. aug. 10. 18:01
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Ennyire tehetetlennek lenni luxus, ne haragudj. Kérdezz körbe egyetemista facebook-csoportokban vagy keresd meg a HÖK-öt, egész biztosan akad majd olyan aki ezekre a szakokra járt és tud segíteni.
2023. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!