Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika levelezot leggyors...

Anglisztika levelezot leggyorsabban elvegezni?

Figyelt kérdés

Milyen gyorsan realis levelezon elvegezni ezt a kepzest? A miskolci egyetemre gondoltam.

Tolmacs Mscre mennek at, viszont ahhoz kene egy Bsc ' akkor mar logikus lenne ezt választani.

Nyelvtudasom anyanyelvi es a kulturális ismereteim is jok, szoval nem epp idegen a tananyag.

Koszi!



2023. aug. 12. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A TO-t kellene megkérdezni, hogy milyen lehetőségeid vannak.
2023. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A képzési idő csak akkor rövidülhet le, ha félévente több kreditet veszel fel, mint az ajánlott kb.30 persze, ha lesz mit felvenni, mert ha nem hirdetnek meg tárgyakat pluszban, akkor nem lehet. Továbbá sok tárgy alapvizsgához kötött. Máshogy nincs lehetőség, mivel semmilyen képzettséged nincs. Az anyanyelvi szinten tudás semmire sem garancia, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok kívül álló.
2023. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az anglisztika alapszak mindenhol 6 féléves. A második szemeszter végén szokott lenni egy nyelvi vizsga, ami előfeltétele a további tárgyaknak, emiatt elsőévben még nem lehet gyorsabban haladni a mintatantervnél sajnos. Másodévben elvileg nincs akadálya hogy több tárgyat vegyél fel és "előre dolgozz", de ez eléggé attól függ, mekkora a kapacitása az egyetemnek, hány férőhellyel hirdetik meg az órákat, és beférsz-e a felsőbb évesekhez. (Ezt azért mondom, mert nem tudom Miskolcon hogy szokott kinézni, de pl. az ELTE-n mindig csak annyi helyet hirdetnek szemináriumokra amennyit muszáj, ezért kb. esélytelen bejutni egy-egy órára a mintatanterv szerinti ajánlott félévnél korábban). Így bár a 3 év helyett 2-be beleférhet a képzés elvileg, ez egyáltalán nem jellemző.


Az anyanyelvi nyelvtudásod és a jó kulturális ismereteid ebben az egészben nem fognak akkora előnyt jelenteni, úgy értem, ugyanúgy végig kell járni. Pláne levelezőn, ahol eleve tömbösítve vannak az órák, nem tudom mennyire lehet gyorsabban haladni.


Ezek amúgy BA/MA szakok, nem BSc/MSc.

2023. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha letöltöd a Miskolci Egyetem honlapjáról az anglisztika szak tantervét, láthatod, hogy a 3 éves képzés másod- és harmadéves tárgyait csak az első év végi alapvizsga után lehet felvenni. Így (mivel a tárgyakat keresztfélévben nem hirdetik meg) csak úgy tudnád a 3 éves képzést lerövidíteni, ha a második év mindkét félévében 60-60 kreditet vennél fel. Ha egyáltalán ezt engedélyezik neked, akkor is szellemileg képtelenség ennyi kreditet teljesíteni. Szóval a 3 éves képzés nem rövidíthető le.
2023. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólókhoz.

és igen, töltsd le a mintatantervet, és értelmezd, látni fogod, hogy jön ki a 180 kredit, ami kell összesen, és látni fogod, hogy nem lehet rövidíteni.

fordító szakhoz bármilyen BA, BSc jó, nem kell pont angol, sőt, sok helyen 2 nyelv kell, az egyikből C1, másikból elég B2 nyelvvizsga.

ha rám hallgatsz, többet érsz egy anglisztikán kívüli egyéb szakkal, az angol nyelvvizsgádat meg csak pihentesd. kezdj el szakosodni, olvass a választott szakterületedről angolul szakirodalmat, tudományos szövegeket.

2023. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!