Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova érdemes egyetemre menni?...

Hova érdemes egyetemre menni? Békésen lakok, de szívesen mennék Nyugat-Magyarországra is, ha érdemes.

Figyelt kérdés

2023. aug. 13. 11:07
 1/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szakra mennél.
2023. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem. Mérnökinfó vagy proginfó.
2023. aug. 13. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Debrecen.
2023. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért oda?
2023. aug. 13. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
BME és ELTE
2023. aug. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Valamelyik fővárosi egyetem.

BME-t és az ELTE-t azért nem ajánlom, mert nagyon meg kell szakadni és nem marad idő gyakornoki munkára ami fontosabb, hogy melyik egyetemről szerzed a papírt.

Inkább az Óbudai Egyetemet vagy a Pázmány Pétert tudom ajánlani.

Ezek sem könnyű képzések, de ahogy haladsz előre azért lesz időd a piacon is kipróbálni magad.

2023. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is #6 véleményét osztom abban, hogy a diákmunkán szerzett tapasztalat ér majd aranyat mikor kézhez kapod a diplomát.


Szerintem jó BME vagy ELTE, ha bírod a nagyon durva tempót, pláne munkával együtt. Nem feltétlen tanulsz ott annyival többet, viszont NAGYON JÓ kapcsolatokra tehetsz szert, ami jól tud jönni később. Persze ennek tényleg az az ára, hogy nagyon megkínoztatnak és lehet, hogy nem marad időd dolgozni egyetem mellett.


Vidékre semmiképp se menj, mert nem az oktatás színvonala problémás, hanem ott alig van diákmunka/gyakornoki lehetőség. Ha "csak" egy diplomát szerzel, akkor szenvedni fogsz majd, mert nagyon telítődve vannak a népszerű területeket juniorokkal + most a gazdaság se olyan jó. Nyílván lesz majd munkád, de szerintem kényelmesebb 1 év tapasztalattal diplomát kapni, valódi junior tudással rendelkezni és válogatni a munkahelyek között.


Vidéken mondjuk duálisra ha sikerül bejutnod, az elméletileg jó lehet, mert akkor folyamatosan tudsz dolgozni egyetem mellett. Viszont azt vedd figyelembe, hogy egyetem alatt lehet megtetszik másik irány IT-n belül és akkor a duális képzés csak hatalmas hátrány lesz az előny helyett.

2023. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!