Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Város szempontjából hová...

Város szempontjából hová érdemes Magyarországon egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Nem a távolság érdekel, hanem ahol jó az egyetemi élet

2017. nov. 11. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én Debrecent imádom. Nem egy lélektelen gépezet, szép zöld campusok vannak, ha igényed van rá akkor találsz valamilyen egyetemi bulit mindig, szép, felújított kollégiumok.
2017. nov. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Eger gyonyoru es emberlepteku-- persze attol fugg, mit szeretnel tanulni
2017. nov. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) jogra szeretnék menni
2017. nov. 12. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En Budapesten tanulok. Mint minden videki en is kicsit gogosen alltam hozza a varoshoz, de nagyon hamar megszerettem. Pont az tetszik benne, amit masok utalnak, hogy "lelektelen". Siman el tudok vegyulni az emberek kozott, nem kell foglalkoznom masokkal, csak megyek a dolgom utan. Kisvarosban meg mindenkinek koszonni kell, nem tudsz eszrevetlenul elmenni sehova. Azt is szeretem, hogyha szuksegem van valamire azt rogton meg tudom venni es nagy a valasztek, de ha gondolkodni akarok rajta azt is megtehetem. Amig otthon eltem addig negyed evente mentunk nagyobb varosba vasarolni es volt egy delutanom, h kitalaljam mit fogok hordani egesz evszakban, a valasztek meg kicsi volt. Amiota Pesten elek sokkal egyszerubben megtalalom a hozzam illo ruhakat.

Rengeteg kulturalis program van, en tudomanynepszerusito elodasokra szeretek jarni, persze ha idom engedi. Csomo emberrel tudtam szemelyesen is talalkozni, akiket elotte csak neten kovettem.

Az egyetemi eletrol nem tudok mit mondani, mert rengeteg egyetem van itt es a karok is kulonboznek, de ami a legfontosabb: a legbulisabb egyetemen is lehetsz szobanoveny, es egy visszafogottab suliban is lehet partizosabb embereket talalni. Rajtad mulik mit hozol ki az egyetemi eveidbol, nem a sulin.

2017. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

(Első vagyok)


Ha úgy nézzük Debrecen sem kis város, hisz az ország 2. legnagyobb városa, de mégis más milyen. :D Az Egyetem a Nagyerdőben gyönyörű környezetben van, 1-es villamos bevisz a belvárosba (Fórum, Pláza, Párizsi Udvar) illetve a vasútállomáshoz gyorsan, busszal el lehet jutni Tescoba, Malomparkhoz, Buszállomáshoz. Az egyetem campusai között jár egyetemi gyorsjárat, illetve "lassabb" busz is, szóval mindenhonnan mindenhová el lehet jutni.

2017. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. nov. 12. 16:45
 7/8 anonim válasza:
Az egyetemi élet Miskolcon a legélénkebb, a Selmeci Hagyományok öröksége miatt. A jogász szakképzés erős, de a fővárosi egyetemek is jók.
2017. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jogra szeretnél menni akkor a fő szempont az egyetem és az oktatás színvonala legyen szerintem. Én Pestet mondanám. Egyetem tér egy szép hely.
2017. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!