Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik érettségi pontot kell...

Melyik érettségi pontot kell nézni?

Figyelt kérdés

Csak nézelődtem mert jövőre érettségizem és szeretnék tovább tanulni.


Az eltén láttam, hogy van külön "érettségi pont 1" és "érettségi pont 2".

Mind a kettő alá más tantárgyak vannak írva.

Most nekem az "érettségi pont 1"-ből kell kiválasztanom azt a tantárgyat amiből emeltezem majd vagy az "érettségi pont 2"-ből?


Légyszí segítsetek


2023. aug. 14. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik szaknál láttad ezt?

Egyébként egyet-egyet kell mindkettőből választani, amik persze nem lehetnek azonsak. (Ha pl a matek fel van sorolva mindkét helyen, akkor is kell mellé egy második tárgy.)

2023. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem köszi, itt az oldal: [link]


Szóval akkor ha 2 emeltet szeretnék tenni akkor egyet kell választanom az "érettségi pont 1"-ből és egyet az "érettségi pont 2"-ből?

Vagy lehet csak az egyikben felsoroltak közül kettőt kiválasztani?


Miért vannak ezek egyáltalán ketté osztva?

2023. aug. 25. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:

"Szóval akkor ha 2 emeltet szeretnék tenni akkor egyet kell választanom az "érettségi pont 1"-ből és egyet az "érettségi pont 2"-ből?"

Igen.


"Vagy lehet csak az egyikben felsoroltak közül kettőt kiválasztani?"

Nem.


"Miért vannak ezek egyáltalán ketté osztva?"

Pont azért, mert így nem választhatod a magyart és a törit felvételi tárgyként, muszáj az "érettségi pont 2"-ből is választanod egyet.

2023. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!