Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségizzek vagy nyelvvizsgá...

Romanov8 kérdése:

Érettségizzek vagy nyelvvizsgázzak? Melyik könyebb?

Figyelt kérdés

Mit javasoltok? Oktoberben nyelvvizsgázni vagy emelt érettségizni menjek el nyelvböl?

Az emelelt nyelvi érettségi ugye 60%-tol B2-es nyelvvizsgának felel meg.

Szerintetek érettségin könyebb lenne megszerezni a 60% -ot?

Vagy nincs különbbség egy nyelvvizsga és egy emelt érettségi közöt ebben a szempontban?


Mit mondanátok? Melyik legyen?



2022. jún. 18. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Én az emelt angolt könnyebbnek éreztem a B2 nyelvvizsgánál
2022. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért is gonfolkodom, mert ha az érettsegin a labor feladat nem sikerul, de a tobbi feladatot jobbra irom, akkor ott nem bukok meg csak azert mert s magno nem lett 40%

Ha jol tudom emelten ilyen minimum szazalekolas reszfeladatonkent nincs?

2022. jún. 18. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Van, de csak 12%, az semmi. Viszont a nyelvvizsga könnyebb, különösen a szóbeli. Nyáron csináld végig az összes korábbi érettségit, akkor garantáltan felkészülsz.
2022. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsga már csak azért is könnyebb, mert ha egy rész sikerül akkor kapsz papírt róla és nem kell újra írni

pl Írásbelid nem sikerül, de a szóbeli igen, akkor csak írásbelit kell újra csinálnod.


Érettségi esetében ilyen nincs, vagy sikerül vagy nem.


Érettségivel többre mehetsz pl egyetemi felvételinél legtöbb helyen elfogadják az idegen nyelvet mit beszámítható tárgyat.

2022. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ha pl. anyagilag vagy bárhogy belefér, akkor csináld meg mindkettőt, abból baj nem lehet. Én angolból mindent megcsináltam, amit lehetett: közép érettségi (előrehozott), emelt érettségi, középfokú nyelvvizsga (11.-ben), felsőfokú nyelvvizsga (12.-ben). Így utólag persze látom, hogy mi volt felesleges, de közben megnyugató volt a tudat, hogy ha "ez" rosszul sikerült, akkor még mindig ott van "az". Plusz energiát tőlem nem vett el, a suliban mindenre készültünk valamennyire a felsőfokú nyelvvizsgát kivéve, szóval lényegében volt, amire csak elmentem, és megírtam. Jó több lábon állni, főleg, mert nálam a nyelv fontos a továbbtanulásnál, és pár ponton is múlhat a bejutás.

Egyébként én a B2 nyelvvizsgát tényleg tök olyan szintűnek éreztem, mint az emelt érettségit (mondjuk nyilván, mivel egy szinten vannak hivatalosan). Ha mindenképpen választani szeretnél, akkor nézd át, hogy az emelt feladatok vagy a kiszemelt nyelviskola típusfeladatai mennek-e jobban, és dönts az alapján. Mindenkinek más megy, vannak, akik szeretnek fordítani (ami mondjuk Origón van), vagy jobban megy nekik a szövegértés, akármi... Tényleg érdemes körülnézni és megfigyelni, hogy neked mi az erősséged. Sok sikert!

2022. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyolból voltam emelt érettségin is és középfokú nyelvvizsgán is előtte még abban a tanévben (BME), és 1% eltérés van a két eredmény között, nagyjából azonos nehézségűnek éreztem.
2022. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van B2 nyelvvizsgám, és most elkezdtem csinálni az emelt érettségi feladatlapokat, amiket sokkal könnyebbnek találok. (És nem azért, mintha a nyelvvizsga óta annyit tanultam volna még, hiszen azóta nem foglalkoztam az angollal egyáltalán.)
2022. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!