Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes a számomra szimpatikus...

Érdemes a számomra szimpatikusabb vidéki jogi egyetemeket választani ha az ELTEhez/Pázmányhoz is lenne elég pontom?

Figyelt kérdés

Az a helyzetem van hogy ebben az évben nem jelentkezetem az jogász képésre de 11 pontal több pontom lett volna ha jelentkezek mint az ELTEs ponthatár (töri + emelt magyar). Nagyon bánom hogy nem jelentkeztem, esetleg újra szeretnék próbálkozni a következő tavaszi eljárásnál. Persze tudom hogy nem fix hogy jövőre is elég lesz a pontom, főleg mert szerintem az intézményi pontok miatt emelkedni fog a ponthatár (pl. Megnéztem az elte követelményeit és 40 helyett 50 pont a c1).

Több okból szivesebven mennék vidékre (gondolok itt a Győri, Pécsi, Debreceni, Szegedi egyetmekre.).

-egyszerűen szimpatikusabbak az egytemek, a városok

-szülőktől való elszakadás

-több ismerőstől/itt is hallotam hogy az ELTEn sok a felesleges szivatás

-egyházi intézménybe nem szeretnék menni, ezért ha ELTEhez nem lenne elég a pontom akkor ugyis ezek az egyetemek lennének a követekzőek a Pázmány/Károli helyett. (Gyerekkoromba végig egyházi ált. Iskolába jártam és nem szerettem.)

Persze az ELTEnek is vannak előnyei, pl hogy nagyobb a hírneve, Neves oktatók.

A kérdésem az lenne hogy megéri e ELTEn végezni (munka keresési szempontból) , vagy ezek az egytemek is jók-.

Szeretném ha tudnátok tanâcsot adni nekem a fő kérdéshez, illetve ahhoz is hogyha tényleg jók a vidékiek is akkor azok közt mi a rangsor (ennek a kérdésnek utánna néztem már, de van ahol Pécs, van ahol Szeged a legjobbanak titulált hely, illetve azt hallotam hogy az SZE vizsonylag új, de járnak át ELTEs oktatók) .



2023. aug. 17. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne (csak) úgy gondolkozz hogy milyen diplomát kapsz a kezedbe, hanem hogy életed elkövetkező 5 évét, a legfontosabb fiatal évek mindennapjait hogy akarod tölteni. Ha nem sokkal rosszabb a vidéki képzés, és ott is minőségi, munkaerőpiacon hasznos és elfogadott diplomát szerezhetsz, akkor menj vidékre.
2023. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is utáltam kiskoromban az egyházi iskolát, de a PPKE-n jól éreztem magam, nem egy zárda volt, úgyhogy pozitívan csalódtam benne. Előtte én is azt hittem, nagyon ki kell bírni, de nem annyira gáz.


Vidékre is jártam egyetemre, én nem élveztem, hogy senkit sem ismerek, stb. Na és órákat vonatozni sem túl kellemes, hát még a kollégium, 3-an 10 négyzetméteren...


Az ELTE meg érdekes, tele van őskomcsival, én a közelébe nem mennénk...

2023. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A vidéki egyetemek diplomáit küldöldön körberöhögik, itthoni multik csak kuncognak rajta. Az ELTE az egyetlen az országban amit valamilyen szinten elismernek. A többivel az ugandai diákok elégszenek csak meg, mert azzal még Közép-Afrikában menőnek számítanak.
2023. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

SZTEn végeztem, cum laude minősítéssel (az ott akkoriban jónak számított). Az elmúlt tíz évben nemzetközi szervezeteknél dolgozom (ENSZ és EU hivatalok). Hja bocs és - horribile dictum - levelezős voltam. Van UNESCO kódja mindegyiknek, visszaellenőrizhető, hogy ott végeztél, innentől a nemzetközi világban más nem érdekli őket. Az EU nál fogalmuk nincs erről az ELTE vs akármelyik más egyetem problematikáról.


Szerintem hajlamosak a magyar emberek túlzott jelentőséget tulajdonítani ennek. Az én tapasztalatom az, hogy nem sokat számít, hol végzel. Inkább az a lényeg, hogy tudást, meg soft skilleket szerezz. Beszélj pár nyelvet és nyitva a világ, ha esetleg itthon valakinek nem tetszene egy szegedi diploma. Az EU ban van legalább másik négy magyar jogász kollégám, van. Ahol végeztek: ELTE, SZTE, Pázmány és Károly.


Mellesleg, érezd jól magad abban az öt évben, ez talán mindennél fontosabb :-)

2023. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szerintem egy hibás sztereotípia az, hogy nem elég erősek a vidéki egyetemek. Például a Szegedi Tudomány Egyetem annyira az, hogy bizonyos szakjai olyannyira elismertek, hogy még külföldről is nagyon sokan mennek oda tanulni. Bár igaz, hogy a természettudományi szakok, az orvosi a legelismertebbek, melyek világszinten is kiemelkednek az összes magyar egyetem ilyen jellegű szakjai közül, ettől függetlenül minden szak eléggé erős azon az egyetemen.
2023. aug. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!