Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre kell laptop?

Egyetemre kell laptop?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemet pénzügy és számvitel szakon. A szüleim nagyon erőltetik, hogy vegyek egy laptopot, mert egy csomó dologhoz szükséges lesz pl. beadandók, excel számítások stb. Asztali gépem van, de koleszba leszek. Tényleg fontos lenne ez? Őszintén szólva sajnálom rá a pénzt, csak akkor vennék, ha tényleg fontos.

2023. aug. 19. 19:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem fontos.
2023. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fontos. Órára nem annyira fontos (majd te eldöntöd, hogy szeretnél jegyzetelni), de a beadandókhoz az.
2023. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%

Nos, alapvetően én azt mondanám, hogy egyáltalán nem létszükséglet. Az akasztófákat, az idősoros könyvelést nem tudod megcsinálni laptopon.


Beadandók? Miből mégis? Alapoztok... Nem ez lesz a lényeg. Matekból? Ugyan már! Mikroból? Nem éppen. Vállgazdból? Na ebből elképzelhető, de minthogy heti rendszerességgel lesz egy adott óra, nem élet-halál kérdése.

Pénzügyi és számviteli tárgyad úgysem lesz már az elején.

Stat? Nem gondolom, hogy aki javaslolja emiatt a laptopot, látott már egyetemi statot.

Választhatóknál el tudom képzelni, de megint csak nem egyik napról a másikra.


Összegezve: hasznos a laptop, de nem létszükséglet, kiváltképp nem az az 1. félévben.

2023. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ha csak néha tudsz géphez jutni, az szívás. Nem tudom milyen időnként tervezel hazamenni koliból, de ha minden hétvégén hazamész, még akkor is keveslem azt az időt, amikor van esélyed a számítógépet használnod. Kitudja, hogy mennyi beadandód lesz. Rossz az, ha le vagy korlátozva arra, hogy csak otthon tudsz ezekkel foglalkozni.
2023. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Akkor előbb-utóbb vennem kell egyet. Ti milyet ajánlotok?
2023. aug. 19. 19:22
 6/20 anonim ***** válasza:
6%

3 vagyok!


Azért ne éljünk mér a kőkorszakban!

Biztos vagyok benne, hogy a kérdezőnek ott van a kezében az okostelefon, szóval az alapvető információéramlás és ppt-k onnan is menni fognak.

Az egyetemisták 2/3-ának van pendrive-ja és ne csináljunk úgy, mintha az egyetemen egyetlen gép sem lenne. Gondolom, van könyvtár, ahol a források után lehet kutatni, és amely könyvtár egyben biztosít asztali gépet is.


Szóval ez a maszlag, hogy annyira fontos, hazugság! Aki ezt mondja, ott valami bibi van. Vagy fogalma sincs az egyetemekről, vagy a laptopot "véletlen" másra (is) használta, mint amire kellett volna és akkor igazából csak egy önámító okot talált ki arra, hogy minél jobban tudjon a nem-tanulással foglalkozni.


Még egyszer mondom: hasznos, de nem nélkülözhetetlen. A modern technikai felszereltség simán lehetőséged ad arra, hogy ki lehet váltani.

Szóval a fontosság, az hunbuk.

2023. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#6 Okostelefon természetesen van:)
2023. aug. 19. 19:31
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kollégista leszel, akkor szinte lehetetlen elkerülni, hogy saját számítógéped legyen, amit be tudsz vinni a kollégiumba. A legtöbb egyetemen van hallgatók átal szabadon használható számítógép-terem, de ezek sohasem 24 órás nyitvatartásúak. Márpedig neked gyakorlatilag bármikor kellhet a számítógép: internetes kutakodáshoz, beadandók írásához, tanárok által feltöltött anyagok letöltéséhez, a Neptun eléréséhez, stb.


Olyan gépet vegyél, amire eleve jogtisztán fel van téve nemcsak az operációs rendszer, hanem lehetőleg a Microsoft Office teljes (nem próba) verziója is. A tárkapacitása pedig legalább 500 GB legyen. Illetve vegyél hozzá egy legalább 128 GB-os pendrive-ot, amelyre minden nap könyvtárszinkronizációval kimented a fontos fájlokat. Ez utóbbi azért fontos, mert egy laptop bármikor felmondhatja a szolgálatot, s annál dühítőbb nincs, mint amikor ideiglenesen vagy véglegesen elvesznek a félig megírt beadandóid, félig elkészített prezentációid, vagy a félig megírt szakdolgozatod.

2023. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha van okostel, akkor neptun, a források keresése megvan. pendid van?
2023. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon hasznos ha van, en se szeretek folosleges dolgokra penzt kiadni, de a laptopom 100%ig megerte (kb minden nap hasznalom).
2023. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!