Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákhitelesek, nektek már...

Diákhitelesek, nektek már elutalta a diákhitel központ az egyetemnek a tandíjat?

Figyelt kérdés
Én még visszajelzést sem kaptam
2023. aug. 24. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemeken a tandíj mint befizetedő összeg kiírása csak azután keletkezik, miután a hallgatók aktív vagy passzív félévre való bejelentkezésének határideje lejár, hiszen tandíjat csak aktív félévre kell fizetni. Ezután hívják csak le az aktívnak bejelentkezett diákhiteleseknek a diákhitel-központtól a tandíjat. S mivel még a pótfelvételi eljárás pontszámait sem hirdették ki, azaz még az sem derült ki teljesen, hogy ki kezdheti el az őszi félévet, az aktív vagy passzív státuszra való bejelentkezés határideje még egészen biztosan nem járt le sehol. Túl korai volna tehát az egyetemeknek a tandíjakat kiírni és a diákhitel-központtól lekérni. Majd valamikor szeptember második hete után lehet leghamarabb erre számítani.
2023. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha addig lesz nekem oram akkor azon resztvhetek?
2023. aug. 24. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno novemberben utalták... Ha jelezve van az engedményezés, nyugodt lehetsz.
2023. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen. Ha zsebből fizeted akkor se az első hét a határidő, hanem szeptember vége, október eleje szokott lenni.
2023. aug. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ennyi van csak kiírva ez elég?

[link]

2023. aug. 24. 08:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég, mert ebből látszik, hogy dh-s lesz.
2023. aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper!
2023. aug. 24. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!