Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki mit fog tenni az idei...

Ki mit fog tenni az idei tanévben azért, hogy a tanárok ne hagyják ott a pályát, hogy ne maradjanak tanárok nélkül a gyerekek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Pl. nem hergelsz a tanárok ellen a gyk-n? Meghozol legalább ennyi áldozatot? Vagy mást? Mit?

2023. aug. 25. 10:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekeim iskolái nagyon jók. (Apáczais a lányom, Fazekasba jár a fiam) Jönnek mennek a tanárok, de tudtommal nincs tanárhiány náluk. A gyengébb és rosszhírű iskolákban viszont van tanárhiány. A szomszéd gyereknek még nincs osztályfőnöke pedig szeptembertől kilencedikes lesz az új sulijában.


Én sosem mondtam rosszat a tanárokról. Az iskolában az alapítványt szoktam támogatni, mert abból egészítik ki a tanárok bérét. Én ezt megtehetem anyagilag és nem zavar. Viszont a tanároknak ez szerintem megalázó.

2023. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"a tanároknak ez szerintem megalázó"

Amelyiknek megalázó, az majd nem fogadja el a plusz pénzt. A többi meg köszöni szépen! :)

2023. aug. 25. 12:24
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
1. Már jó hírú iskolák is a neten keresnek tanárokat, ami korábban elképzelhetetlen volt, ma már igaz. Ha az elitiskolában nincs elég tanár, akkor az az iskola megszűnt elitnek lenni.Ha a tanárok jönnek-mennek, az is gyengíti az iskolát.
2023. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%

Az a probléma, hogy nagyon úgy néz ki, hogy pont ha ott hagynák a pályát akkor nem maradnának tanár nélkül a gyerekek. Ez így persze értelmetlenül hangzik de ha páran maradnak a pályán akkor rosszul de elvegetál a rendszer közben ide oda mennek a tanárok órát tartani, nem szakos tanár fogja tartani az órát (ha egyáltalán tanár lesz) és elmaradnak majd órák a tanár mert nem lesz ki megtartsa. De maradni fog a rendszer mert végülis "működik".


Ha azonban lelépnének mind az nagyon rossz lenne de talán kitudnák harcolni vele a probléma megoldását. Persze ekkor is ők lennének a bűnbakok a szemetek mert leléptek. De én leginkább ebben az esetben láttok egy szemernyi esélyt arra, hogy javulás legyen.


Elsődlegesen a javuláshoz az kéne, hogy az emberek észre vegyék, hogy probléma van és fontassak a tanárok. De amíg hatásos a gyűlölet keltés addig legalább az utóbbit nem fogják megérteni nagyon sokan és addig nem is lehet érdemi változás.

2023. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

Es szerintetek ki lesz az aki majd ide oda járkálgat órát tartani egész nap azért s nevetséges összegért?

Én tök kivoltam egész nyáron. Augusztusban a tanári diplomámmal elkezdtem munkát keresni, pár napra rá már jöttek is az interjúra hívások. Szeptember 15-en kezdek 350+cafaert egy cégnél.. heti 40 oraert.

Amint sokan rájönnek, hogy milyen jó ajánlatok vannak, nem fognak maradni. Bár van sok önfeláldozó, igazából ők hordják ki ezt a rendszert egyedül.

2023. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

5. Nagyon sokan lesznek! Elmaradott térségekben 50+-os tanárnak milyen lehetőségek vannak? Hát semmilyenek. Örül, hogy van állása, ez a megélhetése.

Azon felül nem mindegy, hogy milyen szakon végeztél. Másrészt egy cégnél is kidolgoztathatják a beledet is 40 órában. Konkrétan tudok ilyenekről, sőt olyanról is aki belebetegedett. Szóval majd 1 év múlva ráérsz értékelni ezt a munkahelyedet.

2023. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"ki lesz az aki majd ide oda járkálgat órát tartani egész nap"

Nem eszik olyan forrón...

2023. aug. 25. 21:11
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
6, nem az első munkahelyem a cég 😅 16 éves korom óta dolgozom. Ezért van jó összehasonlítási alapom, és tudom, hogy a tanárság kiemelkedően az egyik legrosszabb volt. Hajtsák ki akkor a belem a 8 órás munkaidőben, utána legalább azt csinálok, amit akarok. De ez a végeláthatatlan oratervezes meg dogakavitas meg tudom is en, ez szörnyű.
2023. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Hajtsák ki akkor a belem a 8 órás munkaidőben, utána legalább azt csinálok, amit akarok. De ez a végeláthatatlan oratervezes meg dogakavitas meg tudom is en, ez szörnyű."

Nem muszáj úgy csinálni. Nagyon sok minden a saját hozzáállásukon múlik. A tanárnak ugyanúgy heti 40 óra a munkaideje, mint bárki másnak. Ha úgy állnának hozzá, mint te a saját munkádhoz, hogy csak napi 8 órában hajtják ki a saját belüket, akkor nem csak jót tennének magukkal, hanem feltűnőbb is lenne, hogy tulajdonképpen mik a gondjaik, csak hülyék, mert saját magukkal szúrnak ki egy csomó esetben. Pl. amikor

- a saját pézükön megvett és szervizelt telefonjukat használva és a saját telefonszámlájukat növelve hívnak fel szülőket, szálláshelyeket (kirándulásszervezéskor), stb. iskolai ügyekben

- éjjel-nappal reagálnak e-mailekre, ahelyett, hogy csak a napi 8 óra munkaidejük részeként tennék hétfőtől péntekig, máskor rá se néznének, hogy jött-e bármilyen e-mail iskolaügyben

- saját dolgozatot állítanak össze akkor is, amikor simán meg lehetne oldani az osztályozást előre gyártott feladatok összeollózásával is

- X napon belül ki akarják javítani a dolgozatokat, ahelyett, hogy ülnének rajta akár hetekig, ha egyszerűen nem fér bele a napi 8 munkaórájukba, hogy a végére érjenek a javításnak, vagy akár óra alatt javítva, míg a gyerekek valami önállóan megoldandó feladatot kapnak

- a saját gyerekeiket, családjukat a háttérbe szorítva inkább idegen gyerekekkel mennek el a hétvégén kirándulni, ráadásul több napra, pedig azt senki ne mondja nekem, hogy bármilyen törvény kötelezi őket arra, hogy ne a saját ágyukban aludjanak!

- stb.

Lehetne sorolni heteken át, hogy hogyan csinálják ki saját magukat. És azzal, hogy így csinálják, nem is csak saját magukkal meg a saját családjukkal szúrnak ki, hanem az egész oktatásüggyel is, hiszen a végén átmennek valami multihoz, mint te...

2023. aug. 26. 08:20
 10/25 anonim ***** válasza:

"Nem muszáj úgy csinálni. Nagyon sok minden a saját hozzáállásukon múlik. A tanárnak ugyanúgy heti 40 óra a munkaideje, mint bárki másnak. Ha úgy állnának hozzá, mint te a saját munkádhoz, hogy csak napi 8 órában hajtják ki a saját belüket, akkor nem csak jót tennének magukkal, hanem feltűnőbb is lenne, hogy tulajdonképpen mik a gondjaik, csak hülyék, mert saját magukkal szúrnak ki egy csomó esetben. Pl. amikor"


Így meg nem fognak tudni órát tartani akkor meg megint jön majd, hogy milyen szörnyű tanár....


Teljesen mindegy mit csinálnak akkor is ők lesznek a h****k.

Arról nem is beszélve, hogy a diákokat is kezelni kell... próbáld meg ezt egy nem összerakott órán. Még szörnyűbb lesz az egész.


Pampogni könnyű kívülről, úgy hogy semmit nem látsz bele.

2023. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!