Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi Egyetem Informatik...

Nyíregyházi Egyetem Informatika kara mennyire ajánlott?

Figyelt kérdés

Idén felvételiztem.

Jelen helyzetben vagy a NyírSzikszi 1 éves technikumi képzésére mehetek, vagy a Nyíregyházi egyetemre.

Eredetileg úgy volt, hogy a + évre megyek és az ad majd néhány plusz pontot, ami szükséges, hogy a Debrecenire felvegyenek. Az a plusz pont, amit adna viszont nem biztosítás, hogy elég lesz.

Ma kaptam e-mailt, hogy a + év az esti képzés lenne, ami nekem rengeteg dologba bekavarna.

Viszont mivel a Nyíregyi egy gyengébb egyetem, ezért nem annyira akartam arra menni, az csak biztosítéknak volt megjelölve. Viszont most csak az maradt.

Mennyire jó az egyetem informatikai oktatása? Mennyire érdemes az egyetemre menni Nyíregyházán a + év és a talán lehetséges Debreceni egyetemmel szemben?



2023. aug. 25. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Ha pedig az alapján mérlegeljük hogy hol színvonalasabb az oktatás, megint csak nem nagy a különbség mivel az informatikához a fundamentális alapokat szolgáltatja egy egyetem, önmagában ez a legjobb egyetemen sem elég hogy bármelyik nívósabb cég alkalmazzon, ahhoz neked kell beletenni a plusz erőt és energiát sok gyakorlás, projektmunka és egyéb tevékenység révén hogy piacképesre csiszold a tudásodat. Mindenképp hasznos az egyetem a diploma miatt és egy általános nézetet kapsz a dolgokra, de ha a Debreci Egyetemet elvégzed láblógatva akkor sokkal szerényebb tudásra teszel szert mint ha a Nyíregyi Egyetemet végeznéd el úgy, hogy mellette lelkiismeretes gyakorolsz, az interneten utána nézel az anyagoknak, saját magadtól alkotsz a programozási nyelvek segítségégel, teszteled / próbálgatod a keretrendszereket stb...


Ha munkaerőpiaci szempontból vizsgáljuk akkor semmivel nem rosszabb mint a Debreci Egyetem, mivel a legtöbb IT cég szemében mindkettő egy vidéki fos

2023. aug. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Én progtervet végeztem nyiregyen. Én ajánlom, jók a tanárok, egész hasznos a tudás is amit adott.

A fizikai diploma meg elég önbizalmat ad ahhoz, hogy egyedül neki állj kutatni ha jön egy probléma, ezáltal gyorsabban tanulsz.

2023. aug. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen jó a nyiregyi diploma is ebben a szakmában, csak legyen valami papírod és kész.
2023. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Mindkettő tök gagyi, szóval válaszd azt, amelyik közelebb van.
2023. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!