Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljesen el vagyok keseredve,...

Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom jól megcsinálni az érettségi feladatokat. Fog ez változni?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán nem tudok mit írni a feladatokhoz vagy ha tudom a megoldást, akkor is valamit kihagyok figyelmetlenségből. Katasztrofális eredményeim vannak, pedig tanulok rendesen, nem magolva. Amit meglátom a megoldást, csak a fejemet ütöm a falba, hogy mekkora egy állat vagyok, hogy ezt nem tudtam. Később már simán megcsinálom azokat a feladatokat jól, de elsőre nem megy. Ha sok feladatot megcsinálok, akkor egyszer lesz olyan, hogy elsőre menni fog? Vagy ne is álmodjak róla? Már azon gondolkozom, hogy kiiratkozok az iskolából és hagyom a fenébe az érettségit, mert úgy látszik, túl hülye vagyok hozzá.

18/l


2010. okt. 16. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen tantárgynál van ez?

Egyébként nem kell izgulni :) Menni fog az érettségi. Nem nehezek a feladatok, főleg, hogy tanulsz :)

Egyébként velem is ez volt... Érettségi napján egyáltalán nem izgultam és sokkal jobban koncentráltam :)

2010. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az érettségi is típusfeladatokból áll. Szóval gyakorolj sokat, és menni fog. te írtad, hogy ment. Csak ne add fel rögtön az elején. Próbálj tanulni a hibáidból, és legközelebb cselesebben felfogni a kérdéseket.

Az érettségi fontos. Ha 30 évesen úgy döntesz, hogy nem vagy elégedett a munkáddal és egyetemre mennél, nem örülnél neki, ha előtte még egy érettségire is fel kell készülnöd...

Az érettségi egy végzettség, ha nem vagy hülye, márpedig ha megérted a megoldást és másodjára meg tudod csinálni, akkor nem vagy az, akkor csak jobb és jobban fizető munkalehetőségeket kínál neked. Hiszen nélküle a végzettséged csak 8 általános, hiába jártad ki a gimit, ezt nem tudod papírral bizonyítani.

Szóval kitartás és sok gyakorlás! :D

2010. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!