Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Született már valakinek...

Született már valakinek számára pozitív kimenetelű eredménye egyetemi fellebbezésből?

Figyelt kérdés

Pontosabban, van rá esély hogy bármilyen egyetemi hivatalos határozat útján hozott döntés helytelen, és fellebbezést követően kivizsgálják az ügyet és megváltoztatják a döntést?


Van itt olyan, akinek sikeres volt a fellebbezése?



#egyetem #határozat #fellebbezés #BGE #egyetemi fellebbezés
2023. aug. 29. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, született már pozitív elbírálású fellebbezés, olyan esetekben amikor a hallgató kellő bizonyítékkal alá tudta támasztani az igazát és bizonyítani tudta, hogy az egyetemi hivatalos határozat helytelen.


Viszont arra ha csak beadsz egy fellebbezést mint a szerencsétlen, tanulatlan, bukott nyelvvizsgázók szoktak hogy "léccci adj még meg 5 pontot mert ennyi kell hogy sikeres legyen" de semmit nem tudnak alátámasztani, na az ilyenek nyilván eredménytelenek, ezért kár időt pazarolni a fellebbezés írására.

2023. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy milyen bizonyítékkal ki mit tud alátámasztani, hanem esett-e már meg valakivel, hogy valóban az egyetem részéről történt a hiba, és ezt beismerték a fellebbezés után. Ilyen tapasztalatra vagyok kíváncsi, nem arra, hogy te milyen ügyesen tudod, hogy a fellebbezést alá kell támasztani kellő bizonyítékkal.
2023. aug. 29. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyetem részéről történt a hiba elismerik, de igaza van az elsőnek hogy sokan próba szerencse alapon beadják ha éppen lecsúsztak vmiről.

Ha beadsz egy fellebbezést kötelező kivizsgálniuk mindenképpen, ha pedig neked van igazad megváltoztatják a döntést.

Engem önköltségesre sorolták át tévesen, fellebbeztem és elnézést kértek majd javították is, mint kiderült vmi technikai hiba miatt többen is így jártak.

2023. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Kolis jelentkezésnél. Nem számoltak bele egy fontos versenyeredményt. (A felvi rontotta el valójában, aztán a koli nem vette észre)


Volt megfelelő indokom, alá tudtam támasztani.

2023. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

#2 Ne haragudj de te diszlexiás vagy? Olvasd el a legelső mondatot ami így hangzott, idézem:


"Igen, született már pozitív elbírálású fellebbezés"


Nem tudom hogy ebből melyik szót vagy betűt nem sikerült értelmezned, de ha elmondod hol akadtál meg akkor szívesen segítek.

2023. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem általánosságokra vagyok kíváncsi, hanem személyes véleményekre... szerintem ez elég egyértelmű, annyit én is le tudok szűrni, hogy "igen, VALAHA a NAGY világban született fellebbezés".

olyan válaszokra vagyok kíváncsi, mint a 3-as válasza részben, és a 4-esé.

akkor válaszolsz, ha

a) kellett már fellebezned vala, és

b) számodra pozitív kimenetele volt a dolognak


Én nem haragszom, nem vagyok diszlexiás, de a válaszodból nem úgy tűnt mintha konkrét esetet mutatnál be.

2023. aug. 29. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

#6 Akkor viszont tanuljál meg érthetően fogalmazni és normálisan feltenni egy kérdést, mert az eredeti kérdésből nem derül ki hogy ilyen részletekbe menően vagy kíváncsi a fellebbezéssel kapcsolatos tapasztalatokra.


Idézem:


"Pontosabban, van rá esély hogy bármilyen egyetemi hivatalos határozat útján hozott döntés helytelen, és fellebbezést követően kivizsgálják az ügyet és megváltoztatják a döntést?"


Erre egyszerűen egy rövid 'igen' a válasz.


"Van itt olyan, akinek sikeres volt a fellebbezése?"


Ez a kérdés szintén megválaszolható egy rövid 'igen'-nel mivel egy szóval nem specifikáltad hogy konkrét tapasztalatok érdekelnek.


Szóval hajrá, gyakorold még az értő fogalmazás művészetét, ha fel akarsz lebbezni nem árt, ha előbb meg tudod fogalmazni amit szeretnél 😉

2023. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

nem általánosságokra vagyok kíváncsi, hanem személyes véleményekre


A sikeres fellebbezés nem vélemény, hanem tény.

2023. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi 8-as a javítást, igen, így értettem
2023. aug. 29. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom véletlenül írtad 7-es, hogy "fel akarsz lebbezni", mert ilyen a magyar nyelvtanban nincs... ha már annyira kioktatod a kérdezőt.
2023. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!