Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem lehet bevezetni a...

Miért nem lehet bevezetni a távoktatást olyan osztályokban ahol van pozitiv tanuló?

Figyelt kérdés

Szóval 10.osztályos vagyok és szakgimnáziumba tanulok.


Az őszi szünet után beteg lett a tesóm, pozitív lett. Nov.13-án így haza mentem karanténba.(Nov.24ig tartott)


Utána mentem három napot a suliba(Nov,25,Nov26,Nov29), majd lett az osztályban egy covidos Dec.2-ig minden oltatlanak karantén (Én is oltatlan vagyok).


Dec.1-én lázas voltam így elmentünk tesztelni (A háziorvos nem hívott

ki tesztelőt, mert egy hete amikor a tesóm beteg volt negatív lett a tesztem) és pozitív lett a teszt. Így megint minden oltatlan az osztályba karanténba megy Dec9-ig.


És több olyan oltatlan gyerek volt az osztályba aki beteg volt a karantén előtt és így nekik 3 hét maradt ki a suliból és a szakgimnáziumokba minden 10 osztály év végén van egy alapozó vizsga ami ha nem sikerül akkor 9.-től újra kell járnia a sulit. (29 en vagyunk az osztályba és kb 16 tanuló nincs beoltva.)


Kérdés: Az ilyen estekben, miért nem lehet bevezetni a távoktatást????


Sokkal jobb lett volna az oltottaknak is ha otthon lehetek volna és otthon tanulhattak volna a vizsgára mint mindenki más de nem inkább ketté vágják az osztályt és, az egyik fele próbálja megadni az anyagot és dolgozatokat. A másik fele pedig szorong, mert tudja, hogy nagyon sok anyagról és nagyon sok dolgozatról marad le amit valamikor be kell potólni, mert közeledik a félév és ha rossz lesz akk, 11.-be lehet, hogy nem fog annyi ösztön díjat kapni illetve az év végi vizsga is közeledik.


Ösztöndíj árak: [link]



2021. dec. 7. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Nem szabad távoktatást elrendelni olyan korcsoportban, ami oltható. Miért korlátoznád az oltottakat? Ők be vannak oltva, elvileg védettek. Te nem. Ezt pedig ajánlom figyelmedbe: [link]
2021. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Látom az első bekezdésen túl nem olvastad.

Rajtam kívül még 15 tanuló nincs beoltva és nem csak az oltatlanoknak vannak hátrányba hanem mindenki.

A tanárok azért, mert nem tudnak haladni a tananyaggal ha hiányzik az osztálynak a fele. Az oltatlanok azért, mert nem tudnak mindent be pótolni fél év zárásig. Az oltottak meg megérgesek, hogy amíg mások otthon vannak addig ők ott "szenvednek".

Nem tudom, hogy hány éves vagy de 12 köré sacolak, mert ők szoktak ilyen gyerekesen válaszolni, kötekedni.


Ui:Egy fiatal erős immunrendszerrel, alap betegség nélkül, miért oltassa be magát?

2021. dec. 7. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:

kerdezo azt en se ertrm miert nem lehetseges


A kommentedre viszont a valasz: azert oltadsa be magat az is, aki azt hiszi eros az immuntendszere, mert 1. az immunrendszer nem egy statikus allapotban leledzik, azaz a virusok, bacik akkor betegitenek meg, ha epp gyengul, gyengitheti azonban barmi pl. szrtessz, kialvatlansag, baleset, menstruacio, helytelen taplalkozas, allergia es az is, hogy epp egyszerre tobb korokozo ostromolja, es egy pillanatban megis "megreped a vedelem"

2. amig van olyan szervezet, akiben szaporodhat a virus, addig van eselye a tulelesre, sot a mutaciora is, azaz ha ugy mutalodik, hogy jobban fenn tud maradni, mert gyotsabban szaporodik, fertoz stb., akkor mas vagy netan az egesz vilag nagyot s.zi.vhat.

Termeszetesen ez utobbi ponthoz erteni kell a biologiahoz. ugyanis oltottsag eseten kesz ellenanyag varja a behatolo virust, ami hozzakotodik es az immunsejtek igy hamarabb felismerik eliminaljak, mig egeszseges oltatlankent, a virust kell felismernie az immunsejteknek, majd legyartani az ellenanyagot es csak utana irtja ki teljesen. Persze mindket esetben kell valamennyi ido a virus eltuntetesehez, de oltottkent, ha meg sok az ellenanyag a verben ez sokkal kevesebb.

es ezen immunfolyamatok kozbrn termeszetesen a virus ezerrel kuzd. Azaz oltatlanban oltotthoz kepest kevesebb esellyel szsporodik es szorodik a virus, de mindenkepp rovidebb ideig is. petsze csak ha ket azonos immuntendszeru akarkit nrznenk.


Ha most a szulok x hanyada ugy dontene holnaptol o nem keti a gyereke kptelezo vedooltasait, itt par ev alatt ujra szep gyermekhalandosag, jarvanyok alakulnanak ki. most meg egy vilagjarvanyt probalna az orvostufomany visszaszoritani es hidd el a kicsi babak tobbsegenek is eros, egeszseges immunrendszere van, de senki nem kockaztatja, hogy kiprobalja milyen lenne vedooltas nelkil ez az "erős"

2021. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Értem, az immunrendszert bármi gyengítheti.

Én az alapján találtam értelmetlenek az oltást ami én körülöttem történik és én körülöttem az történik, hogy a fiatalok egy náthával megússzák a covidot.


Illetve azok az oltások amiket gyerekként kaptunk azokat évekig tesztelték. Jól működő oltások voltak.


A Pfizert pedig nem tesztelték évekig, most tesztelik őket.

2021. dec. 9. 01:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk be lehetett csatlakozni online az órákra, csak meg kellett beszélni a tanárokkal
2021. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!