Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek az én szabválom...

Valakinek az én szabválom lehet kötelező?

Figyelt kérdés

Most kezdek PPKE és szeretnék felvenni ey érdekes szabvált, de félek hogy elfoglalom valamelyik felsőbbéves helyét, nyilván senkivel nemakarok kitolni, de kredit szempontból is jól jönne.


Ha azt nem tudom felvenni akkor nem tudom milyen mást BTK-hoz közeli tárgyat válasszak, kérlek ha valaki tud válaszolni a kérdésemre, ha valaki tud az ezen az egyetemen izgalmas szabvált amit nem nehéz teljesíteni ne tartsa magában.



2023. aug. 29. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen lehetséges.
2023. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tárgyat meghirdetik és nincs korlátozva, hogy ki veheti fel, akkor felveszed és nem gondolkozol el rajta. Ez így működik.
2023. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, maximum ha nem tetszik leadom :/
2023. aug. 29. 17:35
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha azt írja, hogy szabadon választható, akkor az szerintem mindenkinél szabadon választhatóként van berakva. De ha akarod, nézd meg a szakok mintatantervét, és nézd meg, hogy van-e olyan szak nálatok, ahol az a tárgy kötelező lenne a félévek során.
2023. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy az esélye, hogy pl. ha nyelvi tárgyat veszel fel az nyelvszakosnak kötelező. (Ez egy példa.) Arra érdemes figyelni, hogy ha alapszakos leszel akkor alapszakos tárgyat vegyél fel szabad kreditnek. (Én mesteres voltam és írta a to, hogy csak az adott szint tárgyait számolják abszolváláshoz.
2023. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

AZ ELTÉ-n valamikor úgy alakították ki a rangsort, hogy a felsőbb évesek előnyben voltak. Arra már nem emlékszem, hogy akinek kötelező, az előnyben részesült-e. Bizonyára igen.

Versenyjelentkezéskor csak a szabad helyekre lehetett lecsapni.

2023. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fhu ez most lehet nagyon buta kérdés de pontosan hol látom hogy ez egy milyen alapszakos vagy mesteres tárgy - e?
2023. aug. 29. 20:45
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Látod a tárgy kódját? Megnéztem most neptunban és nekem a mesteres tárgyak kódja végén van egy m betű.
2023. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ohhhhh :(( akkor ez mindenképp egy mesteres tárgy. Fogalmam sincs mi mást vegyek fel, de valamit csak találok
2023. aug. 29. 21:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Én énekkarra jártam.
2023. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!