Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire gáz, ha a szakdolgoza...

Mennyire gáz, ha a szakdolgozatomban nagyrészt 1 hivatkozásból fogok dolgozni?

Figyelt kérdés
Nyilván nem több hivatkozás is, de van egy bazi jó könyv, melyből szinte teljesen feltudnám építeni a szakdolgozatomat. Nagyon gáz, ha több alkalommal is abból az 1 könyvből dolgozok?
2023. aug. 30. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem a mennyiség a fontos hanem a tartalom. De kérdezd a konzulenst
2023. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon, nekem külön kiemelte a konzulens, higy minimum 3-4 legyen
2023. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez probléma.


Hiába tűnik alaposak, jónak egy szakkönyv, jó eséllyel csak egy oldalról járja körül a témát, ami nem elég. Másrészt ha a szakdolgozatod nagyrészt le van már írva egyetlen tankönyvön belül, minek írni szakdolgozatot? Szóval felmerül a probléma, hogy a dolgozatod nem elég alapos, illetve hogy a téma, a problémafelvetés nem eléggé eredeti. Ezért jogosan kapsz alacsonyabb osztályzatot bírálótól, rosszabb esetben akár arra is juthat, hogy nem teljesíti a követelményeket.

2023. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én kb 0 hivatkozással dolgoztam, és simán 5öst kaptam rá. Szerintem nyugodtan
2023. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha több alkalommal felhasználod az nem gond, de használj mellette más forrásokat is.
2023. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Meg kell nézni az adott szak hivatalos szakdolgozattal kapcsolatos követelményrendszerét, ugyanis a legtöbb intézményben meg van határozva, hogy mennyi a minimális hivatkozások száma, amit természetesen a bíráló(k) ellenőriznek, és függetlenül a szakdolgozat minőségétől elégtelen érdemjegyet kell adniuk, ha nem teljesül az előírt elvárás.


Egyébiránt a szakdolgozat célja, hogy önállóan képes legyél feldolgozni és elmélyülni egy adott tématerületen és ebből saját magad logikus következtetéseket le tudj vonni. Ez nem arról szól hogy egy más által megírt műből csinálj egy rövidítést.

2023. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem ismerem a többi egyetemi szakot, de nálunk pl. gond lenne. Nem csak egy szakirodalom, hanem önálló kutatás, primér források is elvártak.
2023. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Az kvázi akkor plágium... Ha az baj neked, akkor baj...

Igazából azt mutatja, hogy mennyire igénytelen kutatómunkát végeztél...

2023. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha teljesen önálló szellemi termékről van szó akkor nem gàz.
2023. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!