Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » IIlyen esetben mi van? Átsorol...

IIlyen esetben mi van? Átsorolhatnak önköltségsere?

Figyelt kérdés

,,A felsőoktatási törvény módosítása, vagyis a 2018 óta élő szigorítás mindegyik feltétele két szemeszterre (egy tanévre) szól. Ha az utolsó két aktív félévben legalább 36 kreditet szereznek a hallgatók és elérik a meghatározott tanulmányi átlagot, megtarthatják tandíjmentes helyüket. Tehát ezeket a tanév végére, összesen két félév alatt kell teljesíteni."


Tehát:

-ha mondjuk ebben az őszi félévben 26 kreditem lesz, viszont a következő félévben passziváltatom és nem szerzek kreditet, akkor majd amiatt mert ebben a tanévben csak 26 kreditetem szereztem átraknak önköltségesre, annak ellenére hogy az utolsó tanévem passzivált volt?

-vagy ha látják a 2023/2024-es tanév végén, hogy ebben a tanévben 26 kreditet szereztem ősszel, viszont az is látják hogy passziváltattam magam a tavaszi félévre, ezért azt nem számolják bele, hanem a másik legutóbbi aktív tavaszi félévemet (a 2023-as tavaszit) nézik, és mivel látják hogy azzal együtt megvan a minimális kreditszám 2 aktív félévre nézve, akkor mégsem tesznek át önköltségesre?


Emelett ha az egyetemn úgy jön ki, hogy valamelyik ősszel kéne befejznem, viszont csúszás miatt tavasszal leszek kész, akkor a nyári vizsgaidőszakban is lehet záróvizsgázni vagy azt csak a következő téiben lehet megtenni?



2023. aug. 31. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Két utolsó aktív félév számít öszevonva, a passzív kiesik. Nyáron is van államvizsga.
2023. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"az utolsó két aktív félévben legalább 36 kreditet szereznek a hallgatók"

Ezt olvasd el még egyszer.

2023. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragudj de egyetemista létedre te tényleg ilyen agyi szinten vagy? Hová sikerült bejutnod a 80 pontos ponthatárral rendelkező Kodolányi Dénes Fősikola hulladéklerakó képzésére?


"Ha az utolsó két AKTÍV félévben legalább 36 kreditet szereznek a hallgatók és elérik a meghatározott tanulmányi átlagot, megtarthatják tandíjmentes helyüket"


Ha nem haladná meg az agyi szintedet egy egyszerű mondat értelmezése akkor már a kérdésben megválaszoltad, hogy nem, a passzív félévet nem számítják, mivel az utolsó 2 AKTÍV félévben kell elérni a 36 kreditet... Viszont ilyen készségekkel amikket rendelkezel az is csoda lenne ha te 2 kreditet össze tudnál hozni 2 félév alatt

2023. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
😆😆😆😆
2023. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!