Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angolból így lehet érettségizni?

Angolból így lehet érettségizni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma azt mondta a német tanárom és emellett az osztályfőnököm, hogy nem fogok tudni angolból úgy érettségizni hogy csak 4 éve tanulom. Való igaz, általánosban csak fél évet tanultam angolt de szerintem ez nem jelent hátrányt. Ti hogy vagytok ezzel?

2023. szept. 1. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annó elég sokan érettségiztek 4 év franciatanulás után, az meg még nehezebb is, nem látom lehetetlennek, ha rendesen tanítottak és tanultál.
2023. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet négy év után. Mi előrehozottan érettségiztünk franciából három év után és sikerült. Kérdés az, hogy milyen a tudásod.
2023. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha oda teszed magad, akkor simán lehetséges, a jegy lesz kérdéses. Amit csak lehet angolul nézz/olvass/hallgass és sikerülni fog.
2023. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Miért ne lehetne? Az hogy 2 alulfizetett 120 pontos ponthatáros tanitóképzőt végeztt bohóc mit mond, annak nincs valóságalapja. Kérd meg őket hogy az állításukat támasszák alá a megfelelő határozattal, amiben szerepel, hogy az angol érettségire vonatkozik olyan előfeltétel, hogy több mint 4 éve kell tanulni. Nyilván ilyen nem létezik.
2023. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet érettségizni így, nekem is volt olyan osztálytársam aki általános suliban németes volt és gimiben kezdte csak az angolt tanulni, mégis ez volt a választott 5. érettségi tárgya. Tény hogy nem sikerült olyan húde jól neki, de úgyis duplázással vették fel egyetemre szóval nem is számított.
2023. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na akkor a többség is “hülyeségnek gondolja. Sosem tudom megérteni hogy miért jó ez hogy egy diákot lebeszélnek a döntéseiről.
2023. szept. 1. 11:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lanyom nyolcoszt gimibe járt, német volt az első nyelve. Angolt csak kilencediktől tanult. 96/%-os lett az emeltje belőle.
2023. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Évfolyam tarsamat meg kozepre se akartak kuldeni. Elment emeltre es 70 valahanyat osszehozott
2023. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Az érettségi LEGÁLIS feltétele tudtommal legalább három érettségis év letétele. (Általános iskolai évek nem számítanak bele.) Nyilván aki a 9. osztályban kezdte, annak van mit utolérnie tanulásban, de ha elvégezte a 12. osztályt, nem bukott meg az adott nyelvből, akkor nincs LEGÁLIS akadálya annak, hogy megpróbálja.


Na most, ha a valós tudásod alapján gyakorlatilag viszont esélytelen vagy, azt is kell látnia a tanárnak. Az érettségire készülés természetesen négy év aktív és intenzív tanulást jelent, heti 4-5 tanórával, plusz házi feladatok, plusz projektmunkák, plusz olvasás, a nyelvvel való mindennapos érintkezés (zenehallgatás, nyelvi klubok, beszélgető gyakorló partnerek...).

Szóval azzal, hogy valaki négy éve látogatja az iskolát, és legalább három éve annak a nyelvnek az óráit, (és mást nem invesztált bele,) még csak a LEGÁLIS minimum feltételt teljesítette, de az érettségin matematikai bizonyosság, hogy elhasal. Most ilyenkor mit mondjon a tanár? Ha elenged érettségire, kvázi a nevét adja, hogy márpedig ő felkészített rá. Tudva, hogy neked ez egy felesleges kör, neki meg szakmai leégés, érthető módon mindkettőtöket meg szeretné kímélni ettől, és megpróbál lebeszélni. Ha nem vagy felkészülve az érettségire, (és ő ért annyira hozzá, hogy fel tudja mérni,) de te mégis keménykedsz, meg jogaid vannak, akkor maximum megszivatod őt is meg magadat is.

2023. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem tudom megérteni hogy miért jó ez hogy egy diákot lebeszélnek a döntéseiről."

Pl. mert rossz döntés, és ezt előre lehet látni.

Különben meg kérdezz rá (és figyelj oda a válaszra is!), hátha elmondja az illető, hogy miért akar lebeszélni valamilyen döntésedről.

Mellesleg én meg azt nem értem, hogy miért dönt egy diák azelőtt, hogy begyűjtené az összes fontos információt és szempontot(!) a döntéseihez.

2023. szept. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!