Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számítják a röghöz...

Hogyan számítják a röghöz kötés törlesztéset?

Figyelt kérdés
Úgy tudom 150 nap félévente. Viszont egy évben kb. 250 munkanap van. Szóval két félévet ledolgozni tovább tart mint egy év. De úgy hírdetik, hogy csak annyit kell itthon dolgozni amennyit egyetemre járták. Akkor most hogy is van ez?

#egyetem #röghöz kötés #visszavizetés
2023. szept. 2. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tudsz különbséget tenni naptári nap és munkanap között, sajnálom.
2023. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es akkor a 150 napban a hétvégék és egyébb munkaszüneti napok is benne vannak?
2023. szept. 2. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a napokat, hanem az éveket kell ledolgozni.

Egyébként pedig én vitatkozom veled, hogy két félévet egy évnél tovább kellene ledolgozni:

Számoljunk úgy, hogy például nem orvos vagy, aki hétvégén is dolgozik!

Egyetem:

* Szorgalmi időszak: hétköznaponként jársz be.

* Vizsgaidőszak: akkor mész, ha vizsgád van.

* Vannak szünetek az egyetemen. Nyári szünet mindenütt van, tavaszi és őszi lehet.

Munka:

* Nincs vizsgaidőszak, minden hétköznap mész.

* Nincs nyári szünet, szabadnapjaid vannak. Az első húsz évben 21-41.

Szerintem a munkaévben van több munkanap.

2023. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Világosan le van írva, felesleges ötletelgetni.
2023. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Munkanapnak túl sok értelme nem lenne és macerás lenne mindenkinek kiszámolni. Szimplán munkaviszony idejét számolod és ennyi. Munkaviszony típusa viszont számít, pl ha megvan a BScd és diákmunkás vagy akkor nem pörög pl ez az idő.
2023. szept. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!