Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy szokás egy tanárt felkérn...

Hogy szokás egy tanárt felkérni konzulensnek?

Figyelt kérdés

Személyesen vagy e-mailben? Gondolom inkább az utóbbi, de mit szokás, vagy hogyan írni ezt ilyenkor?

Beleírom a választott témát, de illedelmesen szépen hogy szokták ezt megfogalmazni?


Nyilván le tudom írni én is szépen a kérdést, de mi a hivatalos verzió?


2023. szept. 5. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha van rá lehetőséged, jobb, hogyha személyesen kéred fel. Kérsz tőle egy időpontot, vagy felkeresed a fogadóidejében, és megbeszélitek.
2023. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért jobb személyesen?

Nem jobb, ha e-mailben írok es van nyoma?

Ott látja is ki írt hamarabb neki, vagy az nem számít?

Nem tudom sajnos mikor van fogadóórája.

2023. szept. 5. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs erre sablonszöveg, formanyomtatvány. Illedelmesen megírod az e-mailben hogy ki vagy és mit szeretnél, van-e neki kapacitása vállalni, vagy ha nem, akkor pedig hogy tudna-e tanácsot adni hogy melyik kollégáját keresd. #1-vel nem egészen értek egyet, szerintem jobb ezt a felkérést e-mailben egyértelművé tenni, és akkor ha esetleg egyáltalán nincs már kapacitása rá az oktatónak, akkor nem kell feleslegesen bemenni hozzá.
2023. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 én is úgy gondoltam, hogy legyen nyoma, de kitudja mikor válaszol.

Lehet jobb személyesen, aztán max írok e-mailt hogy a megbeszéltekre hivatkozva írom az e-mailt, vagy hasonló.

Kicsit félek, hogy már nincs hely vagy már választották és nagyon szeretném a témát.

2023. szept. 5. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak azért hogy legyen nyoma, hanem hogy legyen már esélye átgondolni. Ha épp van vele órád, akkor persze utána odamehetsz gyorsan beszélni vele. De általánosságban nem illik bejelentkezés nélkül letámadni az oktatókat, pl. fogadóóra előtt is érdemes odaszólni azért, hogy tudja az illető hogy jössz, akkor nyilván ő is úgy készül.
2023. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mit kell azon átgondolni hogy van egy adott témája és szeretném kidolgozni?

Igazából azt kell "átgondolni", de nyilván vezeti valahol hogy foglalt e már az adott téma.

Ami miatt talán jobb lenne személyesen, hogy nem tudom a nyáron írtak e már neki.

Aztán amit kineztem lehet foglalt és ha pl csak 1 hét múlva v mégkésőbb válaszol akkor én várhatok a témára.

Nyilván nem úgy kezdenem hogy márpedig én ezt a témát szeretném, hanem megkérdezem h tudunk e beszélni vagy mikor tudunk beszélni.

Ebben a félévben nincs vele órám.

2023. szept. 6. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!