Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Milton Friedman Egyetem...

A Milton Friedman Egyetem mennyire erős, egy ott szerzett diploma értékes, vagy gagyi?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék valahova jelentkezni, gazdálkodási szakra, és nem nappalira, hanem estire vagy levelezőre, ami van. Ezt az egyetemet nézegetem egy ideje, talán ide felvennének (nem voltam sose egy jó tanuló), jó lenne egy diploma, hogy többet keressek.

Akinek van tapasztalata ezzel a sulival kapcsolatban, szívesen olvasnám a véleményét!



2023. szept. 5. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Annyira túl van tolva ez az egész "értékes diploma" dolog... K*rvára nem fogja érdekelni a munkáltatók 90%-át, hogy az adott diplomát melyik egyetemen/főiskolán szerezted meg. Már rég elmúlt ez az idő.
2023. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bevallom, én nem vagyok egy nagy ész. De leülnék tanulni a célomért.

Fizetős a suli.

De nem akarok egy olyan sztorit, hogy én fizetek, az egyetem meg jóságosan átenged minden vizsgán, csak hogy beszedje tőlem az összes félév díját, aztán meg nem ér semmit a diploma. Ez a félelmem, de nincs ismeretem a valóságról, ezért kérdezek.

Mert bár jó, ha átengednek minden vizsgán, de ha nem ér majd semmit a diploma...

Tehát ha elkezdenék ott tanulni, és kiderül, hogy nincs elég eszem hozzá, akkor kibukik az egy félév alatt?

2023. szept. 5. 18:49
 3/9 A kérdező kommentje:
A "Közgázra" engem sose vennének fel.. De máshova sem államilag finanszírozottra.... Kénytelen vagyok kevésbé nevessel beérni.
2023. szept. 5. 18:53
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
#1 Épp ellenkezőleg. Most, hogy privatizálódott rengeteg egyetem, várhatóan a következő években fog csak igazán felértékelődni az egész jelenség. Majd meglátjuk.
2023. szept. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

#4

Csak papíron, a valóságban nem. Annyira privatizálódott, hogy a fideszes magánszemélyek el tudják majd adni, ha kell a pénz, viszont valójában állami pénzből működnek, mivel ezen egyetemeknek nem igazán van saját bevételük, ami volt az kevés.

Emiatt maga az oktatás színvonala nem fog változni.


Ez akkor változna, ha a tehetséges hallgatókat az egyetem meg tudná tartani, amihez viszont plusz pénz kell, ami nincs.

2023. szept. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
#5 A színvonalban igazad van, azt én sem kérdőjelezem meg. Viszont én legfőképpen a presztízsre gondoltam, mert miután az egyetemek maguk dönthetnek olyan dolgokról, mint például a minimum ponthatár és a nyelvvizsga követelmény, nem lesz meglepő, ha az olyan egyetemek tekintélye csökken, ahol alig van vagy nincs is követelmény a hallgatók felé. Szóval én azt gondolom, hogy ez pont hogy érdekelni fogja a munkáltatókat ("értékes diploma").
2023. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

#6

Annak sem lesz jelentősége, mivel az alapján kapnak pénzt, hogy mennyi hallgatót vesznek fel, így irreális, hogy nagyon változtassanak valamin.

A mérnöki képzéseken pl. ezért volt gyakori, hogy alacsony a ponthatár, ezért sok embert felvesznek, majd első félév után buktátják a hallgatók felét.


Amíg a támogatás felvett halgatók után megy, addig nem fognak a követelményeken nehezíteni.

2023. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Elbeszélünk egymás mellett. Nem az egyetemek szempontjából írtam azt, amit, a támogatások nem tudom, hogy hogy jönnek ide.
2023. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

#8

Nem beszéltünk el, erre reflektáltam:

"miután az egyetemek maguk dönthetnek olyan dolgokról, mint például a minimum ponthatár és a nyelvvizsga követelmény"


"Nem az egyetemek szempontjából írtam azt"

Csak az egyetem szempontjából változik valami, mivel ők dönthetnek a szabályokról. Ők pedig az anyagiak alapján döntenek.

És mivel ugyanolyan anyagi hátteret akarnak, ezért ezen nem változtatnak, ha nem változtatnak, akkor az emberek megítélése sem változik ilyen szempontból.


"a támogatások nem tudom, hogy hogy jönnek ide."

Az alapján dönt az egyetemen a felvételi ponthatárról és egyéb elvárásokról, amik alapján változhat a megítélésük az emberek szemében, és nyilván ezért nem fognak komoly elvárásokat támasztani, ahogy nem fog változni az emberek véleménye emiatt.

2023. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!