Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már megvan az angol C1,...

Ha már megvan az angol C1, akkor mennyire megterhelő elvégezni az Anglisztika szakot?

Figyelt kérdés

Röviden, valami olyan szakot keresek amit könnyedén és minél fájdalommentesebben el tudok végezni, mivel a legtöbb munkahely "bármilyen" főiskolát vár el.


Angolból megvan a C1-es nyelvvizsgám és napi szinten használom, főleg "magas szintű" témákban.


Érdemes lehet Anglisztikára jelentkezni estin/levelezőn ha csak "bármilyen" diploma kell?



2023. aug. 29. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
B2- vel is el lehet végezni. Inkább az a kérdés, hogy nyelvészet, irodalom mennyire érdekel.
2023. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
49%
az anglisztikának semmi értelme
2023. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

A nyelvészet/nyelvtan semennyire, kifejezetten utálom őket, az irodalom és kultúra viszont érdekel. A C1-et inkább csak "előny" miatt említettem. Az anglisztika tűnik kézenfekvőnek, mivel nem érdekel az egyetem és a vele járó adminisztráció, intézkedés, stb., ezért csak egy számomra minél könnyebben megszerezhető, legkevésbé macerás/kényelmetlen diploma kellene.


#2

Nincs köze a kérdéshez.

2023. aug. 29. 22:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
C1-gyel is nehéz, ha nem érdekel a nyelvészet. Van belőle több tárgy is.
2023. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyelvészetet utálod, akkor nem ajánlom.


Nem tudom van-e levelező, de ha nappalira mész ott a gyakorlati órákról x alkalommal hiányozhatsz.

2023. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem nehéz de semmi értelme.
2023. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Anglisztikán a nyelv csak az az eszköz, amit használva folytatsz egyetemi tanulmányokat, nem a cél. Attól, hogy az eszköz a kezedben van (mint bárki másnak, aki anglisztikára megy) még nem lesz könnyebb az egész. Akik magyar nyelvű képzésre mennek és a magyar az anyanyelvük, azoknak ugyanúgy nehéz az egyetem, bármilyen szakra mennek, hiába beszélik nagyon jól a nyelvet. Ha utálod a nyelvészetet, akkor én sem ajánlom, mert eléggé megkerülhetetlen...
2023. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Stabil C1-gyel nem lesz gond.


Azt érdemes tudni, hogy év közben sok a prezentáció, beadandó, olvasmány, ami időigényes tud lenni. Oké, messze nem kell annyit tanulni mint mondjuk az orvosin, de mindig van valami, kell vele foglalkozni.


Minden szakon vannak nehezebb tárgyak, itt tényleg a nyelvészetesek szoktak lenni a mumusok. Ezek is teljesíthetőek, és igazából elég sokan végzik el úgy az anglisztikát, hogy csak "jobb ötlet híján", miközben teljes mértékben utálják a nyelvészetet. Úgyhogy emiatt még nem beszélnélek le teljesen a szakról. Ha az irodalom és a kultúra érdekel azért, nem fogod halálra unni magad. Ha mégis, szorgalommal úgy is teljesíthető, anélkül hogy beleőrülnél.


(én is ott végeztem)

2023. aug. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Mi az, hogy "a legtöbb munkahely "bármilyen" főiskolát vár el"?? Milyen kritériumok alapján keresgélsz? Mert ez még az adminisztratív állásoknál sincs így.
2023. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Engem a nyelvészet nem érdekel, de attól elvégeztem. Vannak azért nehezebb szakok is. Ha tanulsz, nem nehéz. Asszem első év végén van ilyen alapvizsga, ami C1 szintnek felel meg. Voltak olyanok, akik azon nem mentek át 😅 De azoknak vagy nagyon oda kéne tenni magukat, vagy nem ida valók egyszerűen
2023. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!