Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolákon kell végigmen...

Milyen iskolákon kell végigmennem, hogy tanár lehessek?

Figyelt kérdés
Irodalom és etika érdekel jelen pillanatban

2023. aug. 29. 03:30
 1/9 hosszúhajú ***** válasza:
8%
gimi után tanárképző főiskola. előbb ba 3 év főiskola, majd onnan ma egyetem ami még plusz két év. gimiből olyan kéne ami emelt irodalmas és emelt érettségis. én ének szakon végeztem és ott másodikban lehetett választani másodszakot. sokan etikát választottak mellé. de ez 15 éve volt.
2023. aug. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Tanárképző Főiskolai végzettség, plusz pedagógia-pszichológia modul és szakirányú képzések. Lehet mellette képzésszervező (andragógus), vagy művelődés szervező végzettség is. Kell teljesíteni szakmai gyakorlatot hospitálási naplót is kell írni, majd leadni.
2023. aug. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Remélem segítettem valamennyi ismeretben.
2023. aug. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

2, és hol élsz, mióta elvégezted, barlangban?


Kedvező, érettségi után osztatlan tanárképzés.

2023. aug. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kik ezek az értéktelen boomer hozzászólók?


1. már főiskola sem létezik csak egyetemen, azon belül BSc, MSc vagy osztatlan képzés vagy 15 éve. 2. Egy osztatlan tanárképzésre kell jelentkezned azt elvégezve taníthatsh

2023. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó mondja jól, igen. Egyetemre kell jelentkezned, ami 5 év + 1 év gyakorlat, amire ilyen éppen hogy nem halsz éhen kategóriájú összeget fogsz kapni :D

Figyi, cuki vagy kérdező, de szerintem tanulj mást. Már ha ennyi időt bele kell tenni, érjen is valamit.

2023. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hosszúhajú ***** válasza:
0%
5. Én már egy öreg tanár vagyok rég végeztem
2023. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Már nem 5+1 éves a képzés. Már 4 és fél év + fél év gyakorlat.
2023. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szaknév a keresőbe: osztatlan tanári [10 félév [etikatanár; magyar nyelv és irodalom szakos tanár]]


Felvi: [link]


Ahol elindult a ponthatár alapján:

[link]

2023. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!