Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ennyi tanulással...

Szerintetek ennyi tanulással menne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Újra nekifutok az emelt biosz-kémiának idén, mivel most pár pont híján nem kerültem be. Nincs szükségem nagyon nagyon magas pontszámra, viszont szeretnék sokkal többet elérni, mint ami kéne, hogy bebiztosíthassam magam.

Alapvetően szerintem egész sokat tudok tanulni. Volt már, hogy megállás nélkül tanultam egész éjjel, és a vizsgán sikerült átmennem, meg ilyesmik:D

Kémiából van egy nagyon jó tanfolyamom, bioszból meg a Bioszférás jegyzetek elegendőek, mivel lefedik a követelményrendszert bőven.

Nagyjából beterveztem melyik nap mit tanulok, hogy biztosan be legyen gyakorolva az adott anyag. Még marad is a végén 1.5 hetem gyakorolni.

Szerintetek így, hogy másodjára próbálkozom, tehát nem a nullán állok, és ilyen 65-85% a célom bioszból és kémiából emelten, napi 15 óra tanulással október végére sikerülhet ennyit elérnem?

Most a kémiám 39, a bioszom 50 lett.



2023. szept. 5. 22:47
 1/3 anonim válasza:
46%
Lehetséges.
2023. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Milyen szakra nem kerültél be pár pont híján?


Igen, teljesíthető amit leírsz, de inkább a tanulási technikádat próbáld fejleszteni, mert napi 15 órád két hónapon át nem lesz egy-egy tárggyal foglalkozni egyetemen. És a tananyag messze meghaladja a középiskolait mennyiségét és bonyolultságát tekintve is.


Ha csak néhány tárgyból kell vizsgáznod, akkor nyilván egy vizsgára több időd lesz vizsgaidőszakban, de ehhez az kell, hogy félév közben kiváltsd a többi tárgyadat, ahhoz meg az kell, hogy az évközi tesztekre megtanuld amit kell. És szorgalmi időszakban nem lesznek napi tíz óráid tanulni, mert órákra kell járni meg élni is kell.

2023. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pécsi gyógyszerészire. 7 pont kellett volna :/

Tanulni úgy szoktam, hogy megtanulom az anyagot, és megpróbálom elmagyarázni szóban. Ez nekem mindig sokat segít, mert leegyszerűsítem ezáltal a lényeget, és jobban megértem.. Meg néha megtanulom amit aznapra kiírtam, és leírom egy lapra amit megtanultam, és pirossal beleírom ami kimaradt.


Ez egyelőre remélem okés.. majd egyetemre kitalálok valamit, mert ez így elég időigényes néha.

2023. szept. 5. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!