Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem hatalmas...

Csak szerintem hatalmas baromság a röpdolgozat?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12.-es nálunk szerencsére 10. után "kikoptak" azok a tanárok akik bejöttek és annyit mondtak lapot elő! Hát mondom besz*rás. Kb 2-3 hétig semmi nem volt aztán a semmiből irattak. Persze 3-asnál jobb sose lett. Úgy nem lehet élni hogy valaki nem mondja meg mire kell készülni. Vagy mond egy időpontot, vagy ne várjon vissza semmit. Ezek a jegyek semmit nem tükröznek mert alapvetően 4-5-ös tanuló vagyok.


11.-ben sokat javultam az által, hogy minden be volt jelentve. Megmondták mire kérik vissza én meg előre beosztottam az időmet hogy melyik napra mit kell tanulnom.

Sosem ért meglepetés, ezáltal nyugodtabban ültem oda a dogákhoz, mert tudtam mire kell számítani.


Én azon a véleményen vagyok hogy ezek a röpdogás fenyegetések tönkreteszik a gyermekkort. Tanulni nyilván kell, de akkor mondják meg mikorra kell.



2023. szept. 6. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Na ja, nálam is van egy tanár aki ezerrel nyomja ezt a röpdogás sz@rságot de szerencsére a tanárok nagyrésze jófej, max feleltet szóban.
2023. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig azt vallom, hogy az iskola nemcsak tárgyi tudást ad, hanem az életre is nevel (még akkor is, ha alapvetően nem ez a célja; például ha gyökér tanárokkal hoz össze a sors, akkor már most megtanulod, hogyan kell a gyökér feljebbvalóddal viselkedned a jövőben). A röpdolgozat koncepciója önmagában nem hülyeség, mivel naprakészségre nevel. Ha majd lesz egy munkád, akkor ott is nagy valószínűséggel lesznek olyan dolgok, amiket máról-holnapra meg kell csinálni. Ezt a rutint a röpdolgozatokkal tudod effektíve elsajátítani. Illetve ez egy jó visszajelzés neked is, hogy jó úton jársz ennek a készségnek az elsajátításában.


Persze ezt is lehet túlzásba vinni, és van, hogy a tanár csak arra hajt, hogy minél több 1-est ki tudjon osztani. De pedagógiailag jól fel lehet ezt is használni, meg persze rosszul is.

2023. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Huh...neked aztán szar lesz szembesülni a felnőtt valósággal.
2023. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én értem amiről beszéltek, de az is más ha 1 nappal előtte bejelentik hogy kérnek vmit vagy az hogy ott egyszerre kell tudni olyat amiről fogalma sincs az embernek.
2023. szept. 6. 23:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg az se normális hogy szegény gyerekek magukat sanyargatják ha rossz lesz a jegyük. Ne adj isten a szülők büntetik/verik.
2023. szept. 6. 23:53
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Tanárként mondom, hogy baromság, és szerintem az alapkoncepciója is rossz, már ha az előre be nem jelentett röpdolgozatokról van szó.

Ennek semmi köze az életre neveléshez, bármilyen munkát kapsz akár alkalmazottként, akár vállalkozóként, az egyik első dolog, amit megbeszéltek, az az időtényező.m: mikor/meddig kell megcsinálni az adott feladatot. Biztos van olyan szadista főnök, aki csak annyit mond, hogy “Figyi, készülj már fel XY témából egy prezentációval, és majd valamikor az elkövetkező hónapon belül add elő. De majd én szólok, hogy na, most akkor produkáld magad.” De általában nem így van. Ahogy az olimpikon úszóhoz se szerda reggel állít be valaki, hogy, na, akkor most tessék világcsúcsot úszni, hanem jó előre tudja, hogy mikor milyen feladat/kihívás vár rá.

Egy felesleges stresszt okoz, ráadásul elveszi a diáktól annak a lehetőségét, hogy ő maga kontrollálja a tanulását.

Agyament baromság, és aki szerint ettől bármivel is többet fognak tudni a diákok a dolgozatot követő másfél hét után, mint abban az esetben, ha azt előre bejelentem, uram bocsá’ közösen megbeszéljük, vagy ami nálam van, hogy a diák dönt arról, hogy mikor írja meg a hónapon belül azt a három dolgozatot, ami alapján hó végén kap egy jegyet, az egészen egyszerűen téved.

2023. szept. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Végre valaki egyet ért velem, köszönöm a válaszod!


Szerintem ez mentálisan kikészíti a gyerekeket mire végeznek a közoktatással. Bennem ezek a dogák csak rossz emlékként jönnek fel, illetve sokkal jobbak is lehettek volna az átlagaim, hogyha előre tudom, hogy mit és mikorra kell visszamondani a tanároknak. Szerencsére most már nálunk ez nincs, de a kisgimiseknek hetente 3-4 ilyen röpdogát bedobnak szinte az összes tárgyból.

Így nem kap a tanuló sem visszajelzést saját magáról, hanem az csak elveszi a kedvét a további érdeklődéstől.

Egyébként a tanároknak sem jó, mert azt hiheti, hogy hatalom van nála, közben meg a szünetben az ilyeneket az utolsó k*rvának is elmondják, a többit nem is említem.

2023. szept. 7. 00:57
 8/9 anonim ***** válasza:

"az iskola nemcsak tárgyi tudást ad, hanem az életre is nevel"


🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣



"A röpdolgozat koncepciója önmagában nem hülyeség, mivel naprakészségre nevel. Ha majd lesz egy munkád, akkor ott is nagy valószínűséggel lesznek olyan dolgok, amiket máról-holnapra meg kell csinálni."


Pont, hogy h.lyeség, ahogy az egész közoktatás koncepciója is. Épp olvastam egy üzleti könyvben, hogy a közoktatással az a baj, hogy pont nem az életre nevel, mivel az alapkoncepciója az, hogy előre felkészülsz egy anyagból, amit aztán számonkérnek, ez pedig többnyire egyébként csak a memóriát méri fel (max a mateknak van valami értelme csak). Ellenben az életben nincs előre felkészülés, váratlan helyzeteket kell tudnod megoldani sokszor előzetes tudás nélkül. Szóval ez itt a gond.

2023. szept. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs értelme, én se iratok be nem jelentett dolgozatokat soha. Ahogy a 6-os is írta, egy felesleges stresszt okoz, szerintem sokkal jobb, ha van egy rendszer, amit a diákok megszoknak és tartják magukat hozzá - illetve a tanár is.

"Ellenben az életben nincs előre felkészülés, váratlan helyzeteket kell tudnod megoldani sokszor előzetes tudás nélkül." - ez egyáltalán nem igaz, ha a munkára gondolsz, hacsak nem pékként leszel agysebész vagy ültetnek be jogászként egy mozdonyba, hogy akkor ezt kéne vezetni. Még ha váratlan helyzetbe is kerülsz, akár olyanba is, amilyet pontosan nem csináltál még korábban, akkor se előzetes tudás nélkül végzed, mert jó esetben tanultad azt a szakmát, amiben dolgozol, vagy valamilyen tudásodat felhasználva kell azt továbbgondolva megoldanod a feladatot. A munkán kívül lehetnek ilyen helyzetek, például egy baleset, de ezek azért nem mindennaposak.


A közoktatás kritikájával egyetértek, de nem lehet az életre nevelést minden elé helyezni. Például egy gimnázium a felsőoktatásra készít fel, így az kell, hogy elsődleges célja legyen, de ettől függetlenül a tananyagot valóban aktualizálni és gyakorlatiasabbá kéne tenni. Az üzleti könyvben marha jól le vannak írva dolgok, csak az alapvető pszichológiai és pedagógiai tényezőket alighanem figyelmen kívül hagyja, mert amit egy huszonéves közgazdász hallgatónak meg tudsz tanítani, azt egy 15 éves 9.-esnek már nem és nem azért, mert hülye.

2023. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!