Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Röpdolgozat lesz! Mik a...

Röpdolgozat lesz! Mik a válaszok ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Első olvasmány: Hazánk külpolitikája és a határon túli magyarok helyzete a rendszerváltás után


1. Hasonlítsd össze a Romániában, Szlovákiában, Szerbiában és Horvátországban élő magyarok sorsát az elmúlt évtizedekben. (rendszerváltás kora)


Második olvasmány: A III. Magyar Köztársaság első évtizedei


1. Milyen kedvező, és milyen kedvezőtlen jelenségeket hozott a rendszerváltás a kultúrában?



Ennyi lenne szükségem lenne válaszokra minél hamarabb!



2018. ápr. 8. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a könyveket.

Ha nem akarod akkor meg olvasd el rövidítetten. Biztos megvan a neten.


De nem hinném hogy ezek 300-500 oldalas terjedelműek, azt a 20-50 oldalt meg kipörgeted ma :)

2018. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Most azt hiszed, hogy én ezt tudpm fejből?
2018. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Erdély

A rendszerváltás nem hozott békét, hiszen az Erdélyi politikusok rossz szemmel nézték a magyar szervezeteket. Ezért magyarellenes szervezetek alakultak. A magyar gyerekeknek nem volt könnyű dolguk, ugyanis bevezeték, h a földrajzott és a történelmet románul kell oktatni, szóval mindenképpen meg kellett tanulniuk románul.

Szlovákia

Itt is romlani kezdett, és hiába vallották csomóan magukat magyarnak akkor is a szlovák nemzetállam döntött. A következő 8 évben folyamatosan képletek a jogok, hogy mikre jogosultak és ez is folyamatosan csak nő. 2006- ban ismét megrakott a viszony

Kárpátalja

Először szovjetunióhoz majd Ukrajnába került. Az anyaországgal való kapcsolattartás lehetetlenné vált

Délvidéki

Vmdk 1990- ben alakult. legfőbb oka a kisebbségi jogok érvényesítése. A Délvidéki magyarság folyamatosan csökken ma már a 300 ezret sem érik el.

2. Megállapodtak azokban a törvényjavaslatokban, amelyek a békés rendszerváltás, vagyis a többérti demokrácia jogi feltételeit jelenti.

Legfontosabb az alkotmány módosítás

1989. Október 23- án bejelentették a 3. Magyar köztársaságot.

3. Visszaállt az a rendszer amiben mi is élünk. Szép lassan. Megszünteték a tabutémákat, vagyis mindenről lehetett beszélni. Megszüntek a cenzúrák. Televízióban politikai harcok folytak.

2018. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aki olyan szinten szereti a történelmet és azt a kort amivel kapcsolatban fel tettem a kérdéseket valószínűleg tudna rájuk választ adni. Mivel önmagában nem találtam a könyben, se az interneten, jobbnak láttam kiírni ide. Úgy tűnik nagy reményekkel nem kellett volna ide írni semmit, lehet jobb lett volna nekem is pénisz méregetéssel kapcsolatos tippeket kérni. Azokra úgy is szeret mindenki válaszolni..
2018. ápr. 8. 13:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 13:52-es! A választ az előzőnek címeztem!
2018. ápr. 8. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!