Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Nem tudok így tanulni

Mit tegyek? Nem tudok így tanulni

Figyelt kérdés

Idei emelt kémia szóbelimen nagyon szubjektívak voltak velem a vizsgáztatók.. vagyis leginkább a vizsgaelnök. Én elmondtam amit tudtam, nem akadtam meg benne sokszor, majd egyik kérdésnél a vizsgaelnök odaszólt a másik vizsgáztatónak, hogy “hagyd, úgy se fogja tudni”, meg hasonlók.. A külsőmet is megjegyzésekkel illették. Nem azért, mert hatalmas műkörmöm van, vagy mert úgy sminkelek stb, hanem nagyon sápadt vagyok a vérszegénységem okán, és ezért vagy 7X megkérdezték, jól érzem -e magam, pedig elmondtam nekik is miért vagyok sápadt, meg, hogy voltam -e már ezzel orvosnál, miért vagyok ilyen vékony stb..

Szóval teljesen abszurd dolgokba álltak bele. Fellebbezni sem tudtam, mert azt mondta az igazgatóm, hogy csak akkor lehet, ha jogellenes dolog történik, pl nem adnak plusz időt, pedig kéne.


Most jelentkeztem megint érettségizni, de annyira rettegek attól, hogy majd megint szubjektívek lesznek velem, és az húzza le a pontjaim, hogy nem tudok tanulni sem..Nagyon félek.. mit tegyek? Kb másfél hónap van érettségiig, és nem pihenhetek. Tanulni kéne már mindenképp, de így nem tudok:/



2023. szept. 9. 20:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Megértelek, nekem az emelt törinél volt hasonló élményem. Sajnos teljesen a kezükben vagy, mivel úgysem tudsz reklamálni.

Szerintem bízz benne, hogy legközelebb korrekt vizsgáztatókhoz kerülsz. Valószínűleg úgyis máshova fognak beosztani.

Orvosi a cél?

Drukkolok neked egyébként

2023. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Csak azt nem írtad le, hogy akkor most hogyan pontoztak, és miért volt igazságtaln.
2023. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Azért volt igazságtalan, mert a szóbelim fele arról szólt, hogy “jól vagy???” “voltál orvosnál??”. Ezzel percenként megszakították a mondandóm , meg ugye a vizsgaelnök megjegyzése..

Így 9 pontot kaptam az egész szóbelimre, de tudom, hogy nem ennyit érdemeltem volna, mivel a kísérletet magát ha nem is hibátlanul, de jól végeztem el, ami önmagában max 10 pont. Az első feladatról, ami 25 pontos, 2 oldalas vázlatot írtam a piszkozatira, és minden kérdésre válaszoltam amit a feladat kért. Az eszközhasználatra pedig 1 pontot kaptam az ötből….


Ami meg a legbunkóbb, hogy azzal mentem el, hogy azt mondták, hogy ilyen szép feleletet még nem

hallottak, és látszik, milyen sokat készültem.

Még arra sem volt lehetőség, hogy a piszkozati papíromat megnézzék, és valahogy utólag az alapján szedjék össze a pontjaim… De ez semmiképp nem 9 pontot ért, ezt tudom.

2023. szept. 9. 20:49
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fellebbezned kellett volna. Ha félbeszakítanak, pedig nem mondasz rosszat, nem akadsz el, az már szabálytalan.
2023. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Akartam fellebbezni, de nem engedték, mert hogy csak jogellenes dolog miatt lehet.. ezt meg nem tudtam sehogy bizonyítani, hogy így történt..
2023. szept. 9. 21:01
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellett volna deríteni a részpontokat, akkor lenne valami konkrétum, ami alapján könnyebben bizonyíthatnád az igazad.
2023. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

#5: de jogellenes dolog történt.

És az is jogellenes, hogy nem engedtek fellebbezni. Ebben nem az igazgató dönt.

2023. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Mostmár sajnos mindegy. Kérdeztem a kormányhivatalt, hogy kérhetnék -e független vizsgabizottságot, de azt mondták, hogy én most is az előtt vizsgáztam….

De rettegek így a jövőtől. Hamarosan itt lesz október vége meg az érettségi. Ha velem megint kib****ak, és harmadjára is mehetek érettségizni százezrekért, akkor nagyon nagyon mérges leszek..

2023. szept. 9. 21:06
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Nekem aszakdolgozatom védése volt olyan borzalmas, hogy nem mentem el államvizsgázni (a szakdolgozatom egyes fejezetei szó szerint megjelentek következő évben a konzulensem könyvében)
2023. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Készülj fel tudatosan erre a helyzetre. Pl. "Kérem ne szakítson meg, szeretném elmondani a tételemet.", "Elnézést, de ez nem a vizsga tárgya." és hasonlók.

Ha pedig úgy érzed nem volt megfelelő a pontozás bárki bármit is mondd fellebbezz.

2023. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!