Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2024-es egyetemi felvételin...

2024-es egyetemi felvételin ha az intézményi pont több lesz, mint 100 az baj?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék jelentkezni levelezőn ápoló szakra. Az új érettségi pontszámítás szerint nekem a két érettségi átlag összesen 84 pont a 200-ból, ami őszintén nem a legjobb, így szeretnék egy emeltet is, nyelvvizsgám is lesz addigra. A kiválasztott egyetem az emeltet és a nyelvvizsgát is pontozza, valamint van 2 OKJ-s bizonyítványom is. Így túl lépem a max. 100 pontot. Ilyenkor ugye ugyanúgy megadja az egyetem a 100 pontot?

Ez az új rendszer nekem nagyon új még, így elnézést ha hülye kérdést tettem fel.



2023. szept. 11. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha több, mint 100 pontra jön ki az intézményi pontod, akkor 100 pontot kapsz.

Ha ilyen gyenge lett az eredeti érettségid és a tanulmányi eredményed, akkor lehet, hogy számodra kedvezőbb lehet a duplázás, ha a két figyelembe vett tárgyból újra érettségizel.

2023. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!