Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes laptop mérnökninfóra?

Érdemes laptop mérnökninfóra?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen?

2023. szept. 12. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Mindenképpen kell, persze. Hogy milyen, arra legalább négyféle válasz létezik:


1) Mindegy, csak legalább bebootoljon valahogy

2) Valami jó combos gép i7 vagy i9 processzorral, min. 16GB de inkább 32GB RAM-mal, min. 1TB SSD, és lehetőleg NVIDIA RTX 3060 vagy erősebb videokártya.

3) Apple fanok a macbook air M2-t fogják ajánlgatni 16GB RAM-mal

4) Vannak cégek, amelyek nagyvállalatoktól 3 év után leselejtezett használt laptopokkal kereskednek. Egy ilyennel kihúzod az egyetem végéig kb. 120-150K forintból.

2023. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni nem kell. Kaptam egyetem elején laptopot, de volt jó asztali gépem is. Sosem használtam a laptopot, eladtam.
2023. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell, ha van otthon gép. Az egyetemen egyetemi gépen programoztok bent.
2023. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs számítógépem, se laptopom, és remélem albérletbe egy szobát bérelve tudnék élni, ha nem, akkor koliban. Asztali számítógépbe vagy laptopba érdemesebb beruházni?


Az asztali számítógép az elvileg olcsóbb és erősebb, de a laptop előnye a hordozhatóság. Több laptopot néztem, de drágán adnak nem túl jókat.


Tudnátok segíteni?:/

2023. szept. 13. 06:08
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Értelmesebb laptop 5-600k-tól indul.
2023. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Használt üzleti mondjuk 60-70 ezerért, meg egy normálisabb AM4 alapú asztali valami használható dedikált VGA-val, ez utóbbi is használtan.

Szerintem kihozható az egész max 200 ezerből és nincs kompromisszum semmilyen téren.

2023. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha albérletbe, koliba megyek, és nincs semmilyen gépem, akkor laptopot vennék
2023. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7.Mondjuk tegyük hozzá, ha nem okoz gondot a pénz akkor jó lehetőség a notebook. Amúgy nem igazán.

Fél millió alatt ritka, ami ellát minden célt(szórakozás, filmezés, meg azért legyen mobilis, jó üzemidő stb.).

Ezzel igazából le lett szűkítve a kör egy Zephyrus G14-re külső monitorral.

2023. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!