Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemtől kapott laptopot...

Egyetemtől kapott laptopot vajon vissza kell majd adni?

Figyelt kérdés
Minden első éves nappali tagozatos hallgató kapott egy új Acer laptopot a Nyíregyházi Egyetemen. Már próbáltam érdeklődni hogy a tanulmányok végeztével vissza kell-e majd szolgáltatni, de nem tudták megmondani. Vajon vissza kell majd adnunk? Én nem látok logikát abban hogy vissza kérik, mivel utána mit kezdenek egy akkor már 3 éves, elavult és használt laptoppal? Oda adják egy másik első éves hallgatónak? Ez esetben az a személy simán reklamálhatna, hogy ő miért nem újat kap?

2023. aug. 16. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Statusz trv?


Hozzá nem nyúlnék nem saját kütyühöz..

2023. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A könyvelésben általában 3 év alatt leamortizálják a gépet, utána pedig jelképes összegért kiárusítják. Egyébként egy 3 éves gép még simán elüzemel újabb 3 évet.
2023. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

"az a személy simán reklamálhatna, hogy ő miért nem újat kap"

Mire hivatkozva reklamálhatna? Törvénybe van iktatva, hogy mostantól kezdve már mindenki kell, hogy kapjon egyet, még hozzá vadiújat? :D


Amikor átvetted, aláírattak valamit? Ha igen, abban benne van, amit tudnod kell. Mit írtál alá?

2023. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg annak a hallgatónak ajánlják fel a kiárusítást aki használta a laptopot?
jan. 20. 08:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Azzal reklamálhatna hogy az előző hallgatók újat kaptak...
jan. 20. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Örülj, hogy nem használtat adtak.

Kisujját nyújtja, neked a karja kell.

jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

"utána mit kezdenek egy akkor már 3 éves, elavult és használt laptoppal? Oda adják egy másik első éves hallgatónak?"

Például. Vagy egy középiskolásnak. Vagy egy középiskolai tanárnak. Használatra. Amire te is kaptad.


"Ez esetben az a személy simán reklamálhatna, hogy ő miért nem újat kap? ... Azzal reklamálhatna hogy az előző hallgatók újat kaptak..."

Ne röhögtesd már ki magad...

Én újat kaptam, mert már ott tanítottam, ahol, amikor jött ez az egész laptoposdi. Aki azóta elment a suliból, vissza kellett, hogy adja a gépet (naná), és az a másik tanár kapta meg, aki az ő helyére jött. És nem vadiújat kapott. De örül, hogy kapott valamit, hogy ne a sajátját kelljen használnia. Ha nem örülne neki, egyszerűen nem fogadta volna el, hanem megoldaná máshogy: saját gépet használna, vagy az iskolai közös gépeket, vagy bármi.

Amit használatra kapsz, azt örülhetsz, hogy kapod, nem írhatod elő annak, aki adja, hogy milyet adjon. Ha ragaszkodsz a vadiújhoz, mehetsz máshova, vagy egyszerűen vehetsz magadnak olyat, amilyet akarsz.

jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!