Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány év után nullázódik az...

Hány év után nullázódik az addig elért haladás egy egyetemen?

Figyelt kérdés
Meg van szabva? Ha nincs meg az összes tárgy és úgy hagyja abba valaki, vagy ha már csak szakdolgozat és államvizsga kellene?
2023. szept. 15. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy tudom, hogy 6 sikertelen vizsga után kirúgnak, de a megszerzett kreditek nem évülnek el.
2023. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Megvan hogy hány passzív féléved lehet összesen a képzésed során (nézz utána), a végtelenségig nem lehet halasztgatni. De ha ilyen módon meg is szűnik a jogviszonyod, újrafelvételizhetsz és kérelmezheted a megszerzett kreditjeid elismerését. Nehézség akkor van, ha időközben változott a tanterv, nem biztos hogy mondjuk a 15 éve végzett tárgyaidat elfogadják, hisz azóta fejlődött a tudomány.


Ha megvan az abszolutórium, ott is megvan hogy mennyi időn belül kell záróvizsgázni (azt hiszem 5 év, de nem tudom mindenhol így van-e, de nézz utána).

2023. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!