Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Iskolaváltás év közben?

SOS! Iskolaváltás év közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ,,Röviden" elmesélem, a történetem.

Egy közgazdasági technikumban kezdtem, ott tanultam 1 évet, majd átkerültem egy nagyon gyenge gimnáziumba, ott 2 évet töltöttem.

Az első évben hajtottam, 4,63-as (ha jól emlékszem) átlaggal végeztem, igyekeztem annyit tanulni amennyit tudok, mert át szerettem volna kerülni egy másik iskolába. Ez nem sikerült, de azt a tanácsot kaptam, hogy maradjak ott és készüljek az emelt érettségire. Így maradtam.

A 10-es tanévem közepe fele úgy voltam, hogy én ezt nem csinálom itt, így annyira elkezdtem tanulni, mint egy őrült, mindent megtettem, hogy átvegyenek valahova (nyilván sokkal jobbakba), de zsinórban visszautasítottak pedig kitűnő bizonyítványom lett. Egyszerűen lenézik azt az iskolát, ahova járok.

Most 11-ben lett elegem az egészből, belebetegedtem a tanulásba, és még csak eredménye sem lett. Ahova most járok, az egy borzalmas iskola, a közösség szörnyű (emiatt 1 barátom sincsen), a tanárok hihetetlenül gyengén tanítanak (unatkozom órákon) stb. Az öngyilkosság naponta megfordul a fejemben, ahogy megyek a suliba, gyakran érzek késztetést, hogy kiugorjak valamelyik autó (vagy busz) elé, hogy véget érjen. A közelembe már egy iskola sincs, ahova átvennének, így nem tudom, hova mehetnék.

A depresszió, öngyűlölet (és persze a közösség) miatt nem tudok tanulni (jogira szeretnék menni).

Komoly családi gondjaim vannak, így ha otthon nem is, legalább a ,,munkahelyemen" szeretném jól érezni magam.

Tudnátok segíteni, tanácsot adni? Személyes történeteket is szívesen olvasnék tőletek.

Előre is köszönöm nektek.

17/L



2023. szept. 18. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor hasonló szituban voltam elkezdtem más osztályba/ évfolyamba járókkal barátkozni. Így legalább szünetekben kevésbé éreztem magam szarul az osztályom miatt.

Ezen kívül amikor csak tudtam az érettségire készültem, mert féltem, hogy a tanáraink nem lesznek elegek hozzá, mindenből kb 10-20%-kal jobbat írtam, mint a többiek (azoknál is, akik magantanarhoz jártak)


Illetve ajánlom, hogy kezdj el sportolni, vagy valami olyat, amivel sulin kívül is szerzel barátokat hogy ne kattanj be teljesen + pszichológus

2023. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Az iskolában nem kötelező barátkozni. Ha az órákon unatkozol akkor készülj arra a két érettségi tárgyra ami kell a továbbtanuláshoz vagy tanulj nyelvet.


Legalja gimikből nem szívesen vesznek át senkit sem egy jobb gimibe.

2023. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!