Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar oktatásban miért nem...

A magyar oktatásban miért nem az életre tanítják a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nem problémákat megoldani tanítják meg a diákokat, hanem csak a szófogadásra és a hülye feladatok szó nélküli, maradéktalan elvégzésére kényszerítik őket.


Nagyon fejlett már a technika, mégsem azt tanítják meg használni, hanem feleslegesen a nehezebb dolgokat.


Ráadásul a tanárok asszisztálnak ehhez, meg háborognak több fizetésért, de a legtöbb nem végzi rendesen a munkáját, csak egy kisebbségi komplexusos, hatalommániás f**.


Én középiskola alatt végig magántanuló voltam és magamtól rengeteg dolgot megtanultam, kipróbáltam és sokkal előrébb vagyok az életben ezzekkel, mint azok az ismerőseim, akik simán suliba jártak.


Mit gondoltok erről?

Nem lenne több értelme kevesebb, de hasznosabb dolgokat tanítani?



2023. szept. 20. 05:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Mert ide agyatlan robotok kellenek, akik mindenáron Orbánékra szavaznak és nyelveket sem beszélnek, hogy ne menjenek ki külföldre
2023. szept. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

“Én a középiskola alatt végig magántanuló voltam”


Tehát olyasmit fikázol, amiről fogalmad sincs. Nem tudsz aludni hajnal 5-kor, vagy már a buszon zötykölődsz a gyárba menet? Vagy a 6-os műszakra vagy beosztva a Mekiben?

2023. szept. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem magániskolában voltam, hanem magántanuló egy sima gimnáziumban. Időnként be kellett járjak konzultálni a tanárokkal, vagy számonkérésre és az bőven elég is volt.


Jelenleg repülőtéren várakozok, nincs jobb dolgom.


Veled ellentétben (feltételezem te munka miatt vagy még/már ébren), én utazok most is, kényem-kedvem szerint:)

2023. szept. 20. 06:05
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Én eleve nem értem az ilyen kérdéseket. Az iskola arra való, hogy különböző ismereteket sajátíts el.


Arra viszont, hogy hogyan kell xy helyen viselkedni, hogyan illik beszélni, hogyan kell csekket befizetni, hogyan kell háztartást vezetni arra ott vannak a szülők, nevelők. Nekik kellene felkészíteni az életre, nem az iskolának.


Habár így is sok helyen vannak már 1-1 órás előadások adózásból, meg munkavállalásból, hogy valami tisztább képet kapjon a gyerek, hiszen, ha dolgozók a szülei, nem biztos, hogy egy vállalkozásba belelát.

2023. szept. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
A kerdezö egesz biztosan nem a csekk befizetesre, haztartas vezetesre gondol. Es ugy van, ahogy latod, kerdezö, a magyar oktatas valoban olyan, hogy felesleges dolgokat tanitanak, kernek szamon. En amit a föiskolan tanultam, abbol semmit nem tudtam hasznositani. Kijöttem Svajcba, es egy epitesz irodaban majd elszegyeltem magam, amikor lattam, hogy a rajzolok mennyivel jobban vannak kikepezve, mint egy magyar epiteszmernök. Tanultam Svajcban is, elvezet volt, es valoban olyat tanitottak, amire az eletben a munkahoz valoban szükseg van. A gyerekeim jartak svajci iskolaba, es magyarba is. Összehasonlitva a kettöt, ök is igy latjak, hogy a magyar oktatas sokkal ertelmetlenebb, valamint, hogy Magyarorszagon a tanarok arra kivancsiak, hogy mit NEM TUD a gyerek, Svajcban pedig arra, hog mit TUD. Na, hat ilyen a magyar mentalitas.
2023. szept. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
5-ös akkor szerinted mit ért életre tanítás alatt? Mert a munkához szükséges ismeretek nem azok.
2023. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

A szüleiden kérd számon, ha nem tanítottak az életre.


Az oktatási rendszer feladata elsősorban a kultúra átörökítése és felkészítés a felsőfokú tanulmányokra.

2023. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Aloha8 ***** válasza:
48%
Mert rossz a magyar oktatas. Tapasztalatom. Tul elmeleti, amit az eletben nem tud hasznalni. Gyakorlatiasabbnak kellene lenni, es a stilusaban is rossz. Miert all joval elörebb a Nyugat? Mert ott normalisan oktatjak a fiatalokat, ami aztan az egesz eletükre, munkajukra kihat.
2023. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

3. A reptéren várakozol reggel 5-kor? Kezdődik a reggeli műszak a raktárban? Vagy esetleg valamilyen nagyon fapados járattal utazol Angliába málnát szedni? :D


Nem rossz a magyar iskolarendszer. Teljesen jó, amit tanítanak. Lehetne persze mit javítani:


1) A testnevelést nyugodtan ki lehetne venni az órarendből, és délutáni edzéssé alakítani

2) A kémiát a jelenlegi formában meg kellene szüntetni, teljesen felesleges. Az amerikai rendszerben jobb az összevont Science óra.

3) A rajzórát sokkal komolyabban kellene venni, és tanítani designt, fotózást, filmezést és egyéb vizuális skilleket. Dupla óraszámban.

4) Az erkölcstant komolyabbá kellene tenni, rendesebb/komolyabb tananyaggal (orvosi etika stb.)

5) A történelemkönyveket újra kellene íratni közgazdásszal. Jó, amiket tanítanak, de kimarad belőlük a lényeg.

6) Az informatikát hasonlóvá kellene tenni a matek órákhoz, és bohóckodás helyett rendesen tanítani az algoritmikus gondolkodást.

7) A társadalomismeret órát kiterjeszteném a teljes középiskolára, és a tankönyveket újraíratnám szociológusok és közgazdászok részvételével. Esetleg összevonnám az erkölcstannal.

2023. szept. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tanárok döntik el hogy mit tanítsanak hanem az állam. Egy tanárnak megmondják hogy mit tanítson és mit nem. Ha ettől eltér akkor jön a letolás.


Túl sokat vársz az iskolától. Az életre nevelést elsődlegesen a szüleidtől kéne tanulnod.

2023. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!