Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetek magántanuló...

Hogyan lehetek magántanuló középiskolában/technikumban?

Figyelt kérdés

Szimplán azért, mert rengeteg idő oda és hazaérnem, mással, mint betegség vagy hasonlók nincs gond. sSkkal jobban tudnék így haladni akár magántanárral, már csak az idő miatt és úgy amúgy is. Másik fontos dolog még, hogy lehet-e erre váltani év közben is, vagy ezt a az évet végig kell vinnem (nincs semmiféle olyan tantárgy, amit ne lehetne otthonról elvégezni)?


És hallottam már arról, hogy már nem magántanulónak hívják ezt, de szerintem a lényeget érti mindenki.


Előre is köszönöm a segítséget.



2023. szept. 22. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem így, hogy a bejárást a lustaságod akadályozná csak nincs rá mód, hogy magántanuló legyél.
2023. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Technikumban az igazgató jogköre engedélyezni. De technikumban van egy csomó gyakorlat, azt jellemzően nehéz otthonról megoldani. Valószínű azt fogják jvasolni, hogy költözz kollégiumba, ha sok idő az utazás.
2023. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szakmai gyakorlatról csak keveset lehet hiányozni.


Guglizd meg: az egyéni munkarend igénylése


Az indokaid olyanok hogy szinte 100% hogy elutasítják.

2023. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csakvalapos ondokkal lehet egyéni munkarendet kérni. Az iskola távolsága nem ilyen indok, hisz lehetőséged van koliba költözni.

Ráadásul a technikumok sokkal kevésbé tudnak rugalmasak lenni a szakmai oktatás miatt, így ott még nehezebb a helyzet.

2023. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Technikumban a gyakorlati órákról 30%-on túl nem lehet hiányozni. Ez szerintem egyértelmű, hogy miért.
2023. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha sok idő a bejárás, akkor kollégiumi elhelyezést érdemes igényelni.
2023. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!