Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1 nap hány testnevelés órán...

1 nap hány testnevelés órán lehet?

Figyelt kérdés

Középiskola 2. osztály van egy amikor 2 tesink van.


Majd meghalunk rajta.


Jogilag hány lehetne?



2023. szept. 25. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is volt dupla tesi gimiben
2023. szept. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Jogilag szerintem max. 9 óra lehet.
2023. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 nap 9 tesi?????
2023. szept. 25. 07:30
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Mivel heti 5 tesióra van egy héten így egy nap maximum 5 tesiórád lehet.


Ne rinyálj! A duplatesibe nem lehet belehalni. Ez legyen a magyar oktatási rendszer legnagyobb hibája.

2023. szept. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%

Ismerős a helyzet, középiskolásként én is nagyon rá voltam állva a jogi dolgokra, de tulajdonképpen erre nincs egyértelmű szabályozás. Annyi van, hogy naponta legalább 1 órát kell tartani, meg ha úszásoktatást nincs lehetőség megvalósítani, akkor heti 1 alkalommal legfeljebb 2 órát össze lehet vonni (Köznev tv. 27.§ 11a). Ha heti 1-nél több duplaórátok van, akkor esetleg ebbe bele lehet kapaszkodni, hogy a törvény azt mondja, csak heti 1 duplaóra lehet akkor, ha nem mentek úszni. Viszont ettől konkrétabban nincs meghatározva, hogy legfeljebb mennyi óra lehet.

Utáltam én is a testnevelést, mert a tesitanárok beteg módon kezelik. A testnevelésnek a testmozgásról kéne a szólnia, nem arról, hogy szopassuk a gyereket, hanem hogy megszerettessük vele a mozgást, hogy ha majd már nem jár iskolába, akkor is akarja keresni a lehetőségeket. Utólag visszagondolva sem mondom, hogy az jó volt, amit csináltak, de maga a mozgás hasznos volt, mert felnőtt korban ha kevés a motivációd, akkor nem fogsz önszántadból testmozgást végezni.

2023. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha már mozogni nem bírsz legalább annyi önállóság/készség szorult volna beléd hogy a jogszabálynak utána tudj nézni magadtól. Mivel erre sem vagy képes inkább becsüld meg a dupla testnevelés órát (ami nem ütközik törvénybe), mert azon munkakörök betöltéséhez amire alkalmas vagy (gyári betanított munka, meki) ez a leghasznosabb tantárgy számodra az összes közül, ugyanis oda is fizikai erőnlét szükséges.
2023. szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Éves óraszám van meghatározva egy tanévre, és hogy naponta legalább egy órának lennie kell.

1-10. osztályig egy tanévre 340 óra jut, 11-12. osztályban ez 310 órára csökken.

2023. szept. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!