Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A PTE minden szakon gyengébb...

A PTE minden szakon gyengébb színvonalat képvisel, mint más vidéki egyetemek? Vagy van olyan irány, ahol ők a kiemelkedőek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 4. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez nincs így.

A Művészeti Karról tudok jobban nyilatkozni, pl a Grafikusművész szak nagyon erős, színvonalban a legeslegjobbak között van országosan.

2023. okt. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Az Orvosin elég jó az anatómia oktatás, sok videót fel is raktak Covid alatt, szerintem ők kezelték a legjobban oktatás szempontjából a helyzetet. De egyébként sose hallani arról semmit, hogy mi a helyzet.
2023. okt. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségtudományi képzések eléggé egységes színvonalon mozognak, azon belül nincs jelentős eltérés bármelyik egyetemhez képest. Amiről még tudok nyilatkozni, az a közgáz képzés, a vidéki egyetemek közül az egyik, ha nem a legelismertebb végzettséget adja.

A többi képzési területet nem ismerem, de nem gondolnám, hogy igaz lenne rá. Nyilván ez attól is függ, hogy mit tekintesz "más vidéki egyetemnek". Ha csak az SZTE-DE duót, akkor se hiszem, hogy igaz az állítás, de ha Dunaújvárostól kezdve Kecskeméten át Egerig minden főiskolát és egyetemet ide veszünk, akkor a PTE messze a kiemelkedő vidéki egyetemek közé tartozik.

2023. okt. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdaságtanban is nagyon jók, kiemelkedően sok PTE-s szakemberrel dolgoztam együtt nagy multinál, nagyon jól képzettek.
2023. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
hát azért ahol pénzügy-számvitelen az adózás választható (Pécs), nincs államvizsga csak szakdolivédés, az nekem minden, de nem nagyon jó. Bődületesen sötét emberek jelentkeztek onnan hozzánk az irodába. (mondjuk a Corvinusról is...). Erről a szakról Zalaegerszeggel vannak nagyon jó tapasztalatok, bár állítólag mióta átkerültek a Pannon Egyetemhez, a legjobb tanáraik távoztak, sajnos.
2023. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor a természettudomány azon része kivétel, ahol vagyok.
2023. okt. 5. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A BTK-val vannak gondok. Nem véletlenül szeretni függetlenedni tőle a pszichológia tanszék.
2023. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi képzés Zalaegerszegen elvileg mélyebb és gyakorlatiasabb.
2023. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!