Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban ki kell fizessem az...

Valóban ki kell fizessem az egész féléves díjat a Tarkaréti Kollégiumnak?

Figyelt kérdés
A Budapesti Corvinus Egyetemről ki kellett iratkozzak családi okokból. A Tarkaréti Kollégiumban laktam, és még szeptemberben jeleztem a koli felé szándékom, illetve ki is iratkoztam. Egészen idáig azt mondták, hogy csak a szeptemberi díjat kell kifizetnem, azonban most meg azt, hogy az egész féléveset, annak ellenére, hogy már az egyetem hallgatója sem vagyok, illetve a kollégium lakója sem. Volt már valaki hasonló helyzetben?

#kollégium #Corvinus #BCE #Tarkaréti #tarkarétikollégium
2023. okt. 11. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kollégiumi szerződésedben valószínűleg szerepel, hogy mi a helyzet ilyenkor. Őszintén szólva nem csodálkoznék, lévén meg lehet indokolni: mivel a félévkezdéskor foglalt volt a helyed, ezért nem tudtak senkit felvenni oda, félév közben meg ezzel nem akarnak szórakozni. De mondom, ez csak egy tipp, nem ismerem a konkrét koleszt, se annak a belső szabályait. Nézd meg a szerződést, arra tudsz hivatkozni.
2023. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban. Teljesen világosan ott van az ászf-ben.
2023. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog, hogy egy kollégium olyan szolgáltatásért kérjen kérhessen pénzt, amit te egy időpont után már nem vettél igénybe, és ha a szerződésben foglaltak szerint jelentetted be a szerződés felbontását, akkor nincs semmilyen jogalapja a kollégiumnak további kollégiumi díjat követelni tőled felmondás időpontja utáni hónaptól.

Ha szabályszerű volt a felmondásod, akkor a kollégium csak arra a hónapra követelheti a kollégiumi díjat, amelyik hónapban még ott tartózkodtál.

Tanulmányozd át alaposan a kollégiummal kötött szerződést és az általános szerződési feltételeket is, amiknek egyébként összhangban kell lenni a hatályos polgárjogi törvényekkel.

Ha szeptemberben már kiiratkoztál a kollégiumból (és erről dokumentumod is van) akkor nem hogy a féléves kollégiumi díjat sem követelheti a kollégium, de már az októberit sem, ugyanis szeptemberben megszűnt a kollégiumi jogviszonyod (ami egyébként teljesen független az egyetemi jogviszonytól).

Egyébként ez kollégiumonként eltérő, van ahol nincs lehetőség a havi kollégiumi díj "le nem lakott" törtrészét visszakövetelni, de a jobb kollégiumokban napokra pontosan kiszámolják a havi kollégiumi díjat, és a felmondás napjáig -illetve a kollégium elhagyásának napjáig- számolják csak fel a kollégiumi díjat.

2023. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!