Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehetne ezt megoldani?

Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Speciális szakközépbe jártam de mostmár magántanuló vagyok és havonta kaptam házit tavaly a tanártól de a mostani évfolyamban már nem kapok házit (anyámnak küldte eddig a tanár) és nem tudom, hogy mi van, anyám nem mond el nekem semmit, a bizonyítványomat megtaláltam a fiókban és csak egy év van benne pedig már 17 vagyok. Azt se tudom pontosan hányadikos vagyok mert 9. előkészítő volt aztán rendes kilencedik és totál össze vagyok zavarodva. Elvileg tanulási nehézségem van, nekem ezt mondták, de 13 évesen 125-ös IQ-t mértek nálam egy hivatalos helyen mielőtt speciális szakközépbe küldtek volna. Anyám szerintem nem engedi, hogy középiskolás végzettségem legyen. Egyébként meg elzárva tart a külvilágtól, nem enged el sehova egyedül. 18 évesen megszököm és akarok középiskolás végzettséget de nem tudom mit csináljak. Valaki tud adni tanácsot? Hogy lehet gyorsan középiskolás végzettséget szerezni? Kell a zöld kártyához és ahhoz, hogy jelentkezzek állásra az Apple-höz. (Elolvastam az interneten, engem is nagyon meglepett, több helyen írták, hogy az Apple-höz elég középiskolás végzettség. Már majdnem egyetemre akartam menni az Apple miatt. LOL)

2023. okt. 12. 21:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehetőleg ne illegális dolgokat ajánljatok, hamis bizonyítvány vásárlással le lehet bukni! Engem az érdekel, hogyha elmegyek egy rendes gimnáziumba akkor ott megoldható lenne, hogy 1-2 hét alatt vagy akár 1-2 nap alatt le lehessen vizsgázni egyszerre több évből, több tantárgyból és erről kaphassak igazi, hivatalos bizonyítványt! Előre is köszi!
2023. okt. 12. 21:54
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet. Ha megvan a 9. osztályod, akkor min. 2 év, a 11-12. osztályt lehet összevontan elvégezni.
2023. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nekem 1-2 hét alatt kellene vizsgáznom több évből egy rendes gimnáziumban! Ez valahogy megoldható???
2023. okt. 13. 10:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Találtam az interneten olyat, hogy OKJ. Az pontosan mi? Helyettesítheti teljes mértékben a középiskolai végzettséget? Pont olyan mint egy szakközép bizonyítvány? Nekem a zöld kártyához és az Apple-höz kellene egy középiskolai bizonyítvány. Ha kapok egy OKJ-s bizonyítványt akkor úgy már megkaphatom a zöld kártyát (részt vettem zöld kártya lottón és ahhoz kell ha megnyerem) és kapok állást az Apple-nél?
2023. okt. 13. 11:12
 5/11 A kérdező kommentje:
OKJ után le lehet érettségizni és akkor úgy már oké???
2023. okt. 13. 11:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Hívd fel az iskoládat, hogy megvan- e a lezárt tizedik osztályod. Ha igen akkor

azután vizsgázhatsz felnőttképzésben levelezőn, bár aligha hetek alatt.

2023. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És akkor le tudok érettségizni? Hogy megy ez pontosan? Zöld kártyához, Apple-höz kell érettségi vagy elég a középiskolai végzettség?
2023. okt. 13. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Az OKJ szakmát ad, nem előny az érettségihez. HA megvan a 10. osztályod, akkor is min. 1 év.
2023. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De az a helyzet, hogy én nemrég jelentkeztem zöld kártya lottóra és ha megnyerem akkor 2025-ben már meg is kapom és ahhoz kell középiskolai végzettség, hogy megkapjam. És ha lesz elég pénzem Cupertinóba költözöm 2025-ben. Minél hamarabb oda akarok költözni, ez nagyon fontos lenne!!!
2023. okt. 13. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt Így irdd le az Oktatási Hivatalnak és akkor egy országos szintű szabályozáson majd biztosan változtatnak a TE kedvedért!
2023. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!