Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Egynemű" sulikban hogy...

"Egynemű" sulikban hogy szokták megoldani a tesit?

Figyelt kérdés

Elég hülye kifejezést találtam rá tudom, de arra gondolok ha például egy műszaki szakközépben van három lány egy osztályban, vagy fordítva egy szépségipariban hat fiú az egész évfolyamon.

Átlag helyeken, ahol kb 50-50 a nemek aránya ott ugye kettéveszik az osztályt 1-1 tanárral, de ilyenkor hogy oldják meg?


Csak normális válaszokat légyszi!



2023. szept. 25. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem tesizhetnének együtt a fiúk és a lányok, 32 fős gimis osztályba jártam, 1 tesitanár tartotta a fiúknak és a lányoknak együtt...
2023. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sima gimnáziumba jártam és 2 fiú volt az osztályban. Együtt volt tartva az óra. A többi osztályban is, ahol kb. egyenlően voltak.
2023. szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Eü szakközép, egy fiú volt 35 lány mellett. Természetesen nem volt külön a tesi.
2023. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
átlag helyen, kb fele-fele fiú-lánnyal jártam 12 éven át iskolába, soha fel sem merült hogy nemek alapján osszák szét az osztályokat tesire.
2023. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ez csak nálunk volt divat, ebből indultam ki :D 28-an voltunk kb. fele-fele arányban és feleztük a termet, külön-külön tanárral. Általában a lányok röpiztek, a fiúk fociztak, meg hát ugye mondjuk a fiúknak korlát, a lányoknak gerenda, stb. Ezek szerint ez nem általános gyakorlat, ma is tanultam valamit, köszi szépen mindenkinek :)
2023. szept. 25. 20:28
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi is együtt tesiztünk, fiúk-lányok vegyesen.
2023. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk annak idején két osztálynak együtt volt a tesije egy nagy tornateremben mely két részre volt osztva. Egyik részében a lányok, a másikban pedig a fiúk tesiztek. Amit kérdeztél nem egyedi dolog.
2023. szept. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%

Lanyok kezilabdaztak bent, fiuk fociztak kint telen-nyaron -20 fokba is

Tesitanar egy f***kalap volt

2023. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

"Koedukált" az a szó amit kerestél, és a fiúk-lányok együttes tanítását ill. nevelését jelenti. És igen, csak a külön lány és fiú intézményekben vannak elkülönítve egymástól a nemek, minden más helyen koedukáltan kell(ene) lenniük az óráknak.

Ahol nem így van, annak speciális okai lehetnek (pl. szertorna, küzdősportok, stb).

2023. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem a koedukált szót kerestem, mindkét intézmény koedukált.

Csak egy átlag gimiben ott mondjuk nagyjából fele-fele egy osztályban a nemek aránya. Egy műszaki szakközépben meg gyakran csak pár lány van egy osztályban, vagy fordítva egy fodrászosztályban két fiú. De attól még mind a kettő koedukált.

Csak fiú intézmény az a pannonhalmi bencés gimi pl.

2023. szept. 26. 23:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!