Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közepes átlaggal lehetek...

Közepes átlaggal lehetek gimnáziumi tanár?

Figyelt kérdés
A 11. Év végi jegyeim nem lettek olyan fényesek, (3,4 lett az átlag) illetve most 12-ben sem olyan jók, (3,5) viszont lenne lehetőségem egy évre kimenni nyelvet tanulni, így az angol lenne az egyik szakosodásom, a másik pedig a földrajz. - ezekből viszonylag jó is vagyok, a matek az amivel sokat szenvedek, nem áll rá az agyam. Ilyen kontextusban összejöhet a tanári állás, vagy lehetetlen dolog?

2023. okt. 13. 20:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%
Min keresztül leszel cserediák? Szerintem ettől függetlenül lehetsz tanár, csak lehet így nem a legnevezetesebb egyetemre kerülsz be.
2023. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Ahhoz, hogy gimnáziumi tanár lehess, tanári diplomával kell rendelkezned. Ahhoz pedig felvételizned kell egy egyetemre vagy főiskolára. A tanári szakokon egyébként jellemzően alacsonyak a ponthatárok, egy közepes átlag is bőven elég tud lenni a bejutáshoz.
2023. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Lasszóval fogdossák az embereket a tanárképzésre, simán felvesznek.
2023. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
32%

Csak nyelvtanulás miatt kimenni időpazarlás.


De egyébként igen, egy tanárnak nem kell minden tantárgyhoz értenie.

2023. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtanulás a legfontosabb...és az 1. voltam, aki írt neked. 1 évig voltam cserediák és imádtam, nem csak azért mert megtanultam egy nyelvet, hanem barátokat szerzel ezáltal kapcsoltokat és élményeket. Én az SZTE-n voltam a JGYPK karon és nagyon jó a közösség +csak nekünk volt kari kollégiumunk a belvárosban közvetlen a Dóm mellett 2p sétára.
2023. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Kre-n is van tanárképzés, nem? Az csak általános iskolai tanító végzettséget ad vagy gimnáziumi tanárit is?
2023. okt. 13. 22:17
 7/37 anonim ***** válasza:
13%
Miért pont tanár akarsz lenni?
2023. okt. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
23%
Hát. Azért egy 70-80% -os emelt legyen meg a két tárgyból a felvételi előtt. Mondjuk akinek a nyelv jól megy, a matek se okoz általában problémát. Mindenesetre az alacsony ponthatárok miatt lehet bekerülsz. Hogy végig csinálod -e/menni fog-e, az már más kérdés
2023. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
78%

"akinek a nyelv jól megy, a matek se okoz általában problémát"

Ez így nem igaz... Nagyon sokféleképpen tanulnak az emberek nyelveket, és messze nem mindegyikük a matekos agyával csinálja (bár értem, miről beszélsz, pont én is ez a típus vagyok, a diákjaim között viszont nagyon látom, hogy mennyire vegyes a kép).

2023. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
48%
Az egy év külföldi nyelvtanulást kár lenne kihagyni, még ha nem angoltanár akarsz lenni a jövőben, akkor sem. Ha beszélsz folyékonyan angolul, kis szerencsével már egy érettségivel is ki lehet fogni egy irodai állást, amivel kapsz annyit, mint egy tanár, sőt.
2023. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!