Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közepes átlaggal lehetek...

Közepes átlaggal lehetek gimnáziumi tanár?

Figyelt kérdés
A 11. Év végi jegyeim nem lettek olyan fényesek, (3,4 lett az átlag) illetve most 12-ben sem olyan jók, (3,5) viszont lenne lehetőségem egy évre kimenni nyelvet tanulni, így az angol lenne az egyik szakosodásom, a másik pedig a földrajz. - ezekből viszonylag jó is vagyok, a matek az amivel sokat szenvedek, nem áll rá az agyam. Ilyen kontextusban összejöhet a tanári állás, vagy lehetetlen dolog?

2023. okt. 13. 20:55
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

"a saját otthont, ami nem mellesleg alap kéne, hogy legyen"

Már a pálykezdéskor? Miért kéne, hogy alap legyen? Külföldön még később sem alap a saját, elég, ha van rá pénz, hogy bérelj. A szülők kutyakötelessége lenne a gyerekük alá tolni? Vagy hogy legyen alap? Az első kéthavi fizetésből kéne tudni megvenni egy saját házat? Vagy hogy? Régebben az még úgy volt, hogy előbb meg kellett dolgozni érte...


Csak az utóbbi évtizedekben lett divat csak azért különköltözni, hogy ne otthon lakjon az ember. Előtte évszázadokon, évezredeken át együtt éltek a generációk. Nem véletlenül. Rengeteg előnye van.

(Aztán én is elköltöztem, mert a család összedobta a spórolt pénzét és ingatlanba fektette, így "adódott" egy lakás.)

2023. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Uhh, te nagyon el vagy tévedve. Le sem merem írni, most mennyit keresek...
2023. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

"14. Én erre azt mondom, hogy csak olyasvalaki nyilvánítson véleményt a földrajzról, aki el is végezte. Függetlenül attól, hogy matekos, vagy kémiás-e. A földrajz is bőven brutális, s bőven van vele teendő."


Persze ilyenkor mindig megsértődik az, akinek ilyen diplomája van. Nem volt célom lefikázni senkinek a diplomáját. Én is tanárként végeztem, és ismertem bőven földrajzost, angolost és matekos meg kémiást is. Sőt a pasim földrajz-történelem szakos volt.

Nyilván egyetemenként is lehet eltérés, de a földrajzos ismerőseim azért elég jól elvoltak. A kémiások meg minden egyes nap zh-t írtak, feleltek, mint a középiskolában. Sokan abban is hagyták, mert egyszerűen nem bírták a követelményeket. A földrajzot az hagyta ott, aki rájött, hogy mégsem ezzel akar foglalkozni, nem pedig azért, mert szétszivatták a tanárok. Pécsen közismerten a TTK-n a földrajz a legkönnyebb szak. A nyelvszakokon meg az alapvizsga a brutál, a többi alapvetően könnyen tanulható, ismétlem mondjuk egy matek-kémiához vagy akár egy orvosihoz képest.

Egyébként én 5 évig tanítottam, és otthagytam. A kezdő fizetésemből egy albérletet nem tudtam volna fenntartani, és akkor még nem is ettem. Azóta is vérzik a szívem, mert nagyon szerettem csinálni, de hobbiból az tanít, akit van, aki eltart. Engem nem tart el senki, nekem magamnak kellett olyan állás után nézni, ahol adnak is fizetést, nem csak zsebpénzt.

2023. okt. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

"hobbiból az tanít, akit van, aki eltart"

Azért még mindig léteznek tanárházaspárok is. Olyanok is, akik gyerekeket nevelnek.

Nagyon sok minden múlik azon, hogy ki milyen elvárásokkal fut bele az életbe. Az meg erősen összefügg azzal, hogy ki honnan jön, hogy egyáltalán milyen életszínvonalat nevez ő maga átlagosnak, és hogy ő az átlaghoz képest mennyivel elégszik meg.

2023. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld meg. Mi történhet legrosszabb esetben? Max otthagyod, váltasz, stb, ha nem tetszik. De ha ez az álmod, miért mondanál le azért, mert most jelenleg 3.5-re állsz? Egész életetben ott lenne a mi lett volna, ha. Ráadásul bőven elég, ha földrajzból, angolból jól szerepelsz az érettségin, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy közepes a középiskolai bizonyítványod.
2023. okt. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
15. A term.föcis, földtudis tárgyak tényleg olykor elég nehezek tudnak lenni, ott nincs messe, seggelni kell, de összességében azért viszonylag könnyen elvégezhető a föci. A legtöbb tárgynál csak szimplán gondolkozni kellett, kb középiskolás szinten.
2023. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
messe-mese***
2023. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolai tanárihoz egyetemi diploma kell. Igen, alacsonyak a ponthatárok, cserébe pl. matektanárin (3. évben vagyok) már senkiről nem tudok, aki 400 pont alatt lenne. Én a magam 449 pontjával már inkább a rosszabbak között vagyok, és szerintem egy csomó másik szakon is ez a helyzet. Emellett irdatlan nagy erő kell ahhoz, hogy 2 szakot megcsinálj + a pedagógiai-pszichológiai izékkel foglalkozz. Ha az angol-föci marad, akkor szerintem még karok közt is vándorolnod kell (pl. az ELTE így működik: a magyart az Astorián tanulom, a matekot Lágymányoson, a ped-pszicht pedig a Kazinczy utcában. Élmény, amikor negyed órám van megtenni a 30-35 perces utat🙃). Sok az óraütközés. Egyszerűen... szerintem nem éri meg, pláne ha nem szeretsz tanulni és nem is ragad rád az anyag (márpedig gondolom ez a helyzet, ha csak közepes tanuló vagy gimiben).
2023. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"az ELTE így működik: a magyart az Astorián tanulom, a matekot Lágymányoson, a ped-pszicht pedig a Kazinczy utcában. Élmény, amikor negyed órám van megtenni a 30-35 perces utat🙃). Sok az óraütközés."

Azt hittem, már rég normalizálódott a helyzet, de ezek szerint nem. Amikor én jártam az ELTE-re, legalább még nem volt Lágymányos. :) Cserébe viszont jártam a Várba is, az Ajtósira is, a Ferenciek terére is, meg az Izabella utcába. :DD

2023. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ezért kell pl. a PTE-re menni. :D Na jó, oda se, de legalább ott a művésztanárin kívül minden közel van egymáshoz.
2023. nov. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!