Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte-ik programtervező informa...

Elte-ik programtervező informatikus?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék az elte-ik prog infóra jelentkezni jövőre most Oktoberbe emeltezek informatikából,de mivel csak nem rég kezdtem el foglalkozni a programozás részével így kicsit aggódok,szerintem 80+% így is meglesz, járok magán felkészítésre is az emelt matekból viszont középszinten már tettem 82%-os érettségit (matekból) a kérdés, hogy mit kellene tennem ha beszeretnék kerülni? a sima matek + emelt info elég,? van értelme elmennem emelt matekból érettségizni?, bár járok felkészítőre de bőven kéne mit tanulnom és az a 7 hónap nem hiszem, hogy elég + munka mellet nem egyszerű és kicsit parázok :D ha a digitális kult-on újra írom addigra jobban begyakorolva a programozást + sql-t és hozok egy jobb eredményt annak van értelme,? Májusba tervezek emeltezni angolból, ami +28-pont. Ha csak estire jelentkeznék oda felvennének? Bár neten arról kb csak rosszat írnak, + szeretnék nappalira járni. Önköltség az nem gond, az egyetem mellet akár esti akár nappali, nem dolgoznék így a tanulásra a lehetőség is adott (ezt arra értem, hogy így is olyan rossz és nehéz-e az esti a nappalihoz képest mint a neten írják?). Köszi a válaszokat! :D

2023. okt. 17. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha már dolgozol, szerintem inkább menj máshová.

Az Elte-n tök fölöslegesen szopatnak.

2023. okt. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Én is csatlakoznék az #1 válaszolóhoz, szép és menő az ELTE diploma, de ne tévesszen meg a szak neve.. korábban "programtervező matematikus" volt.


Már-már indokolatlanul nagy hangsúlyt fektetnek a matek részére és nem kímélnek senkit. Egy középszintű 82%-os matek érettségivel brutálisan fel kell kötni a nadrágot.


Egy másik egyetem, (főleg ha inkább a programozás része érdekel jobban, emellett dolgozol, nem annyira erős az elméleti matek tudásod), sokkal jobb választás lehet.

2023. okt. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

2. “indokolatlanul nagy hangsúlyt fektetnek a matek részére”


Ezt a mondatot nehéz értelmezni egy olyan szak esetében, amely a matematikának egy oldalága (mármint a számítástudomány vagy hogy hívják).

2023. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs bajom azzal ha sok a matek, mint írtam most is járok extra emelt felkészítőre heti 3x4 óra, + jártam gimi utolsó évében factra is, csak középen érettségiztem, mert akkor még nem volt értelme emeltből menni(mivel a tudásom nem volt még ott) a kérdés arra irányulna, hogy kell-e emeltezzek matekból hogy felvegyenek? Vagy ez így elég. Mert ha kell akkor a következő hónapokba, még ráfekszek és megírom. A munka se gond, mint írtam egyetem alatt nem fogok dolgozni.
2023. okt. 17. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól értem a rendszert, akkor most az egyetemek határozzák meg szakonként, hogy kell-e emelt szintű érettségi és miből.
2023. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mosyie válasza:
67%

Gyere az IK-ra, én nem bántam meg. 3 szakirány közül választhatsz, van egy matekos, egy fele-fele, és egy szinte teljesen programozós szakirány. A legutóbbit nem ajánlom, főleg ha MSC-re szeretnél menni. A valóság az, hogy amit sok helyen hallhattál, valóban megkövetelik a matekot. Ha szorgalmas vagy nem lesz baj, ha nem akkor teljesen mindegy hogy mit tanultál eddig középiskolában vagy bárhol. Az emelt középiskolás anyagon, kb. a matematikai alapozás első 3 hetében átmentünk.

Ha tényleg ezt választanád, készülj fel, hogy az első félév viszonylag egyszerű, konkrétan talán 1 vizsgám volt. A második félévben beindul a móka, főleg az analízissel, azon belül is inkább az elmélettel.

A programozás részére is kitérnék, ha már PTI-ről beszélünk, azok a rémhírek hogy szar a programozás oktatás eléggé hamis. Igen, van régimódi tanár, régimódi anyag, de a lényeg megvan (nekem a legtöbb programozós tárgyam gyakvezetője hallgató egyébként, szóval elavultságról nem beszélhetünk). Személyesen én konkrétan felfogni nem tudom, hogyan tudott ennyi információ megmaradni az utóbbi 1,5 évből, matekból és programozásból egyaránt.

A legtöbb információt nyílt napról tudsz szerezni, de ha gondolod írhatsz nekem is nyugodtan.

(ui. azokat a hozzászólásokat - nem feltétlen itt hanem más threadeknél - hogy a BME meg az Óbudai így jobb meg úgy jobb nem értem? Ha valaki kijárta mindkét szakot azt mondom oké, van viszonyítási alap, de ha csak félfüllel hallom hogy a legjobb haverom azt mondja az ELTE-ről hogy szar - csak azért mert esetleg nem bírja a matekot - hülyeség.)

Sok sikert!

2023. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!